Rekrutacja na lubelskie uczelnie – nowe kierunki studiówLubelskie uczelnie państwowe nieustannie rozbudowują swoją ofertę kształcenia i dostosowują istniejące kierunki do aktualnych potrzeb i wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Tegoroczni kandydaci na studia pierwszego i drugiego stopnia na pewno docenią fakt, że UP, UMCS i KUL przygotowały dla nich kolejne nowości.

Niż demograficzny wymusza na uczelniach dostosowanie oferty edukacyjnej do stale rosnących potrzeb i oczekiwań zarówno samych kandydatów, jak i współczesnej gospodarki. Niezaprzeczalnym przykładem takiego nowoczesnego kierunku jest ekoenergetyka uruchamiana na Uniwersytecie Przyrodniczym od najbliższego roku akademickiego.- Produkcja energii w odnawialnych źródłach będzie mieć w perspektywie tendencję wzrostową. Nasze studia są więc odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku pracy - tłumaczy Iwona Pachcińska, rzeczniczka prasowa uniwersytetu. UP włączy do swojej oferty również kierunek "wychowanie fizyczne", którego absolwenci będą mogli zdobyć kompetencje wymagane do podjęcia późniejszej pracy w placówkach oświatowych oraz w klubach sportowych. Ostatnią tegoroczną nowością Uniwersytetu Przyrodniczego będzie "bezpieczeństwo i certyfikacja żywności".

Nowości dla tegorocznych kandydatów przygotował również Katolicki Uniwersytetu Lubelski. Pierwszą z nich jest kierunek "hispanistyka", którego program nauczania obejmuje intensywną naukę dwóch języków obcych (hiszpańskiego i francuskiego) oraz możliwość gruntownego poznania historii, kultury, sztuki, literatury oraz współczesnych realiów panujących zarówno w Hiszpania, jak i w krajach hiszpańskojęzycznych. Drugą tegoroczną nowością będzie "doradztwo kariery i doradztwo personalne", czyli kierunek łączący elementy pochodzące z różnych dziedzin współczesnej nauki, m.in. socjologii, psychologii, prawa pracy, zarządzania oraz ekonomii. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w działach HR oraz dynamicznie rozwijającej się branży związanej z doradztwem zawodowym.

Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej

Już 22 marca w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzycka 36C odbędzie się się Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 10.00 w sali 121 (poziom pierwszy).

W programie m.in.:
  • Występ Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej "GAMZA"
  • Stoiska promocyjno - informacyjne 6 wydziałów
  • Pokazy i laboratoria w programach wydziałowych
  • Atrakcje w 7 strefach specjalnych
  • Mini-turniej w piłkę nożną

Przedstawiciele poszczególnych Wydziałów zaprezentują świat z perspektywy innowacyjnego inżyniera Politechniki Lubelskiej oraz otworzą specjalistyczne laboratoria, w których zobaczysz m.in.: jak powstają pioruny, zapoznasz się ze skanowaniem i drukiem 3D, przeniesiesz się w świat wirtualny a także zrozumiesz na czym polega komunikacja niewerbalna, rozwiążesz zagadki matematyczne oraz dowiesz się, jak wykorzystywać energię słoneczną.

Jeśli jednak nie możesz dotrzeć osobiście na Dzień Otwarty, to zajrzyj tutaj: zalety studiowania na Politechnice Lubelskiej.

Źródło: Kurier Lubelski

Komentarze obsługiwane przez CComment