Najpopularniejsze kierunki studiów we WrocławiuTegoroczni maturzyści kierują się podobnymi kryteriami przy wybieraniu studiów, jak ich koledzy, którzy przystępowali do rekrutacji na studia w ubiegłym roku. Najpopularniejszymi kierunkami są obecnie prawo, dziennikarstwo oraz psychologia, a na chemii i toksykologii sądowej UW odnotował aż 19 osób walczących o 1 indeks!

Podobnie jak przed rokiem, największym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim cieszą się studia prawnicze, na które zarejestrowało się 1915 osób. Limit przyjęć wynosi jednak zaledwie 332, więc bez świetnie zdanej matury nie ma nawet co marzyć o przyjęciu na ten kierunek. Obecnie na jedno miejsce przypada 6,7 kandydata, ale liczba ta może ulec jeszcze zmianie.

Tegoroczni kandydaci walczą również o przyjęcie na psychologię – na kierunek zarejestrowało się 1774 osoby, ale limit przyjęć wynosi zaledwie 120. W tym przypadku także trudno liczyć na przyjęcie na studia bez świetnie zdanego egzaminu maturalnego. Na jedno miejsce przypada aktualnie 14,7 kandydatów.

Zainteresowaniem cieszą się także: komunikacja wizerunkowa (1108 kandydatów) oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna (1083 kandydatów). Limit przyjęć na obu kierunkach został ustalony na poziomie 100 miejsc. Chemię i toksykologię sądową chciałoby studiować 921 osób, ale uczelnia przewiduje jedynie 48 wolnych miejsc na tym kierunku. O 1 indeks walczy zatem aż 19 kandydatów!

Do tej pory swoje aplikacje na Uniwersytet Wrocławski złożyło 22210 osób.

Jeśli z wyborem kierunku na UWr zwlekałeś do ostatniej chwili, to radzimy się pośpieszyć, gdyż uczelnia zamyka rekrutację 7 lipca o północy! Lista osób przyjętych na studia będzie wywieszona 13 lipca.

Komentarze obsługiwane przez CComment