×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Bezpieczeństwo narodowe na Uniwersytecie ŁódzkimBezpieczeństwo narodowe to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia, który od roku akademickiego 2016/2017 trafi do oferty kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła! Dla tegorocznych kandydatów przygotowano 60 miejsc.

W trakcie trzyletniej edukacji studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się m.in. z najnowszą historią polityczną, zagadnieniami z zakresu międzynarodowych stosunków politycznych i wojskowych. Ważnym elementem studiów będzie także poznawanie przez studentów zasad funkcjonowania zarówno międzynarodowego, jak i krajowego systemu bezpieczeństwa – szczególnie w aspekcie działania jego elementów związanych z obroną i ochroną. W programie kształcenia znajdą się ponadto zajęcia warsztatowe z zakresu sztuki przetrwania, technik obrony osobistej i strzelectwa, ratownictwa medycznego, negocjacji oraz komunikacji społecznej.

Współtwórca nowego kierunku prof. Robert Łoś z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego zwrócił uwagę, że studenci bezpieczeństwa narodowego będą odbywać sporo praktyk w różnych instytucjach służb cywilnych i mundurowych – uczelnia podpisała już stosowne umowy o współpracy. Oferta praktyk ma być ponadto systematycznie poszerzana o kolejne instytucje, zajmujące się szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Absolwenci Bezpieczeństwanarodowego będą mogli podjąć zatrudnienie m.in. w instytucjach samorządowych, rządowych i pozarządowych, ale także w instytucjach międzynarodowych i zagranicznych.

"Część zajęć dotyczy również zagadnień międzynarodowych, ponieważ trudno sobie wyobrazić, aby we współczesnym świecie państwo mogło funkcjonować i budować poczucie bezpieczeństwa bez tego ważnego aspektu funkcjonowania kraju. Dlatego absolwent zapozna się również ze współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, zagrożeniami, ale i systemem bezpieczeństwa międzynarodowego" - powiedział prof. Łoś.

Prócz bezpieczeństwa narodowego, Uniwersytet Łódzki poszerza swoją ofertę kształcenia na rok akademicki 2016/2017 o kilkanaście nowych kierunków studiów I i II stopnia: dziennikarstwo międzynarodowe, filmoznawstwo, nowe media i kultura cyfrowa, kulturoznawstwo, niemcoznawstwo, ekonomia miasta zrównoważonego, finanse międzynarodowe, wojskoznawstwo, analityka społeczna i prawo ochrony danych osobowych.

Tegoroczna rekrutacja potrwa do 8 lipca.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment