×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Nietypowe kierunki studiów na norweskich uczelniachNorwegia od wielu lat słynie ze swojego niezwykle wysokiego poziomu kształcenia uniwersyteckiego. Na kandydatów czeka tutaj ponad dwieście kierunków studiów prowadzonych w języku angielskim i norweskim. Przeglądając ofertę kształcenia norweskich uczelni można jednak natknąć się na dość nietypowe programy, np. studia o wikingach lub o dzieciach...


Arktyczna turystyka przygodowa

Nazwa kierunku jest chyba bardzo wymowna, prawda? Jeśli chciałbyś zatem w przyszłości zajmować się turystyką na terenie Arktyki, to lepszego kierunku studiów, który odpowiednio przygotuje Cię do tej roli, na pewno nie znajdziesz. W trakcie studiów czekają Cię zarówno zajęcia teoretyczne na uczelni, jak i zajęcia terenowe – odpowiednia kondycja i sprawność fizyczna jest tutaj zdecydowanie wymagana. Odporność na mało przyjazny klimat arktyczny również nie zaszkodzi. Kierunek możesz studiować na Uniwersytecie w Tromso.

Studia o Ibsenie

Słyszałeś kiedykolwiek o Henriku Johanie Ibsenie, dramatopisarzu norweskim? Jeśli nie, to w czasie studiów dowiesz się praktycznie wszystkiego o jego twórczości oraz o kontekście historycznym i kulturowym jego dzieł. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w charakterze archiwistów, pracowników muzeum oraz dziennikarzy specjalizujących się w tematach kulturowych. Kierunek możesz studiować na Uniwersytecie w Oslo.

Studia o wikingach

Na wstępie warto wyjaśnić, że ukończenie tych studiów nie sprawi, że pójdziesz w ślady Ragnara Lodbroka, ani jego brata Rollo. Nie będziesz także budować okrętów, tak jak robił to Floki. Z całą pewnością zgłębisz jednak wiedzę na temat fascynującego świata wikingów: ich kultury, historii, wierzeń oraz życia codziennego. Nie zabraknie również zajęć z zakresu paleografii i runologii. Jeśli średniowieczna Skandynawia od dawna stanowi obiekt Twojego zainteresowania, to zdobędziesz tutaj naprawdę gruntowną wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać np. do pracy naukowej. Kierunek możesz studiować na Uniwersytecie w Oslo.

Studia o dzieciach

W pewnym sensie jest to norweska wersja pedagogiki wczesnoszkolnej, ale uzupełniona o możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu antropologii, socjologii, geografii oraz historii. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w organizacjach rządowych i pozarządowych, które zajmują się pomocą skierowaną do najmłodszych członków społeczeństwa.
Kierunek możesz studiować na Uniwersytecie w Trondheim.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów w Norwegii.


Źródło: www.mojanorwegia.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment