Nowe kierunki studiów na rzeszowskich uczelniachRzeszowskie uczelnie przygotowały dla tegorocznych kandydatów na studia kilka nowych kierunków. Największą popularnością będzie zapewne cieszył się kierunek lekarski, który wprowadzony został do oferty kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rekrutacja rozpocznie się już wkrótce, więc sprawdźcie już teraz, co uczelnie przygotowały specjalnie dla Was.

Uniwersytet Rzeszowski nadal czeka na określenie limitu przyjęć na kierunek lekarski – niezbędną decyzję musi w tej sprawie podjąć Ministerstwo Zdrowia. Uczelnia wystąpiła o zgodę na 120 miejsc, w tym 60 na studiach płatnych. Jeśli wiążesz swoją przyszłość zawodową z medycyną, to tutaj dowiesz się więcej na temat studiów na kierunku lekarskim.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz turystyka historyczna i kulturowa to kolejne kierunki, które UR włączy do swojej oferty kształcenia od roku akademickiego 2015/2016. Na ostateczną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego czekają jeszcze inne kierunki: dietetyka (studia II stopnia), systemy diagnostyczne w medycynie (studia inżynierskie I stopnia), jazz i muzyka rozrywkowa (studia I stopnia) oraz instrumentalistyka (studia I stopnia).

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uruchamia natomiast jeden nowy kierunek studiów – grafikę komputerową i produkcję multumedialną oraz dwie nowe specjalności w ramach studiów I stopnia: e-administracja i gospodarka na kierunku administracja, bezpieczeństwo i obronność państwa na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Czesne na obu specjalnościach będzie niższe o 30 proc. W stosunku do innych specjalności prowadzonych przez WSIiZ.
Na uzyskanie stosownych uprawnień czekają jeszcze studia I stopnia na kierunku zarządzanie oraz fizjoterapia II stopnia.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracj wprowadza nową na Podkarpaciu ofertę: "administracja /zarządzanie". Polega ona na tym, że zamierzając studiować administrację lub zarządzanie – kierunki uniwersalne i wszechstronne nie ma konieczności podejmowania decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania dokumentów na studia. Kandydat przyjmowany jest bowiem na pierwszy rok studiów do Kolegium Administracji, Zarządzania i Biznesu. Te dwa kierunki są do siebie podobne, jednak są inaczej sprofi lowane (na administracji przeważają przedmioty organizacyjno-prawne, a na zarządzaniu przedmioty organizacyjno-ekonomiczne).

Pierwszy rok studiów ma charakter ogólny i wprowadzający, przygotowujący studenta do podjęcia decyzji o wyborze kierunku studiów zgodnie z własnymi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Decyzję tę należy podjąć pod koniec II semestru studiów.

Studenci na zarządzaniu mają do wyboru 5 specjalności, na administracji - 13, w tym nowe: zarządzanie w biznesie i stosunki międzynarodowe.

Komentarze obsługiwane przez CComment