×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Nowe kierunki studiów w ofercie lubelskich uczelniInżynieria bezpieczeństwa, biomedycyna oraz gastronomia i sztuka kulinarna – tymi kierunkami zamierzają kusić tegorocznych kandydatów na studia lubelskie uczelnie państwowe. Czy nowe kierunki sprostają jednak rosnącym oczekiwaniom młodych ludzi oraz potrzebom rynku pracy?

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o tworzenie nowych kierunków studiów. Cztery lata temu uczelnia przeprowadziła pierwszy nabór na Dietetykę, która znalazła się następnie w pierwszej trójce najchętniej wybieranych kierunków przez kandydatów. Niewiele mniejszym zainteresowania cieszy się behawiorystyka zwierząt, która do oferty kształcenia została włączono zaledwie dwa lata temu. Sukces powtórzyła także inżynieria przemysłu spożywczego, która prowadzona jest od roku akademickiego 2014/2015.

Tegoroczną nowością jest natomiast Gastronomia i sztuka kulinarna, w której programie znajdą się m.in. następujące przedmioty: zasady savoir vivre, turystyka kulinarna, catering i organizacja eventów, czy protokół dyplomatyczny.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie także nie zamierza pozostawać w tyle i do swojej oferty kształcenia planuje dołączyć aż dwa nowe kierunki studiów I stopnia: higienę stomatologiczną oraz biomedycynę.

Politechnika Lubelska planuje uruchomić rekrutację na rok akademicki 2015/2016 na przynajmniej jeden nowy kierunek, czyli inżynierię bezpieczeństwa. Kolejne nowości muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez senat uczelni. Szczegółowe informacje na temat kierunku znajdziecie tutaj: studia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie także rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną i dołącza do niej fizjoterapię, którą będzie można studiować na Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Szczegółowe informacje na temat kierunku znajdziecie tutaj: studia na kierunku Fizjoterapia.

Uczelnia planuje również uruchomić rekrutację na glottodydaktykę polonistyczną, agrochemię oraz antropologię społeczno-kulturową – musi je jednak wcześniej zaakceptować Senat uczelni.

Komentarze obsługiwane przez CComment