PWSZ w Koszalinie: fizjoterapia nowym kierunkiem studiówPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy kierunek studiów – fizjoterapię. Na pierwszy rok uczelnia przyjmie 80 osób – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej rektor uczelni, dr Jan Kuriata.

- Uzyskana przez PWSZ zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie w roku akademickim 2014/2015 fizjoterapii jest ważnym wydarzeniem dla uczelni, bo jest to kierunek bardzo pożądany w regionie. - powiedział rektor koszalińskiej uczelni.

Zatrudnieniem przyszłych absolwentów nowego kierunku studiów zainteresowanych jest 15 instytucji medycznych, z którymi uczelnia już podpisała wstępne porozumienie o współpracy.

Dr Jan Kuriata cieszy się także z dużego zainteresowania kandydatów - Choć jeszcze nie rozpoczęła się promocja nowego kierunku, szkoła ma już 30 chętnych do rozpoczęcia nauki w specjalności fizjoterapeuty.

"Fizjoterapeuta to zawód medyczny o dużym stopniu zaufania społecznego. Najkrócej mówiąc, zajmuje się przywracaniem utraconej sprawności fizycznej, ale też psychicznej chorego. Jego zadaniem jest też ochrona zdrowia i zapobieganie nawrotom chorób (...)". Więcej informacji znajdziesz tutaj: Studia na kierunku fizjoterapia.

PWSZ w Koszalinie powstała w 2009 r. na bazie kolegium nauczycielskiego i pomaturalnego studium medycznego. W roku akademickim 2014/2015 uczelnia będzie prowadzić cztery kierunki: pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, pedagogikę i fizjoterapię.

Szkoła może jednorazowo kształcić na studiach dziennych 525 osób. Każdemu zapewnia także miejsce w akademiku. PWSZ zatrudnia aktualnie 62 pracowników dydaktycznych.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment