×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Akademia Leona Koźmińskiego w WarszawieJeśli chcesz studiować nauki ekonomiczne, a nie wiesz jeszcze co to jest Financial Times, to musisz szybko nadrobić zaległości. Jedna z najbardziej prestiżowych gazet biznesowych właśnie ogłosiła coroczny ranking magisterskich studiów na kierunku finanse. Jedyną polska uczelnią na liście jest ponownie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Kierunek finanse i rachunkowość prowadzi około 80 uczelni w Polsce. Jednak od organizowanym od czterech lat Rankingu Financial Times odnotowywana tylko jedna. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie w 2014 roku była 21 na 45 sklasyfikowanych uniwersytetów. W poprzednich latach uczelnia zajęła odpowiednio miejsca: 19, 21 i 20. od czterech lat w rankingu triumfuje co roku jest HEC Paris z Francji. Tegoroczny debiut i od razu wysokie 10 miejsce to kierunek finanse słynnej szkoły biznesu Sloan z amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT). Z kolei badania wydawnictwa wykazały, numerem jeden pod względem kariery trzy lata po zakończeniu studiów jest amerykański Boston College (Carroll School of Management). Jego absolwenci zarabiają średnio rocznie 95 tys. dolarów, niemal tyle co absolwenci MIT – 106,5 tys. dolarów. Jednak zaraz po studiach amerykańscy magistrzy finansów wcale nie tak łatwo znajdują pracę. Jedynie 63 proc. spośród absolwentów ośmiu badanych uczelni znajduje ja w ciągu trzech miesięcy po otrzymaniu dyplomu. Spośród 33 europejskich uczelni z rankingu średnia pod tym względem wynosi 91 proc. Jeśli chce się mieć gwarancję pracy przy całkiem niezłych zarobkach (87 tys. dolarów rocznie), trzeba skończyć finanse w szkole biznesu Guanghua z Uniwersytetu Pekińskiego (to jedyna uczelnia chińska w rankingu). Absolwenci finansów Akademii Leona Koźmińskiego zarabiają średnio 58 tys. dolarów rocznie i 94 proc. z nich pracuje już trzy miesiące po ukończeniu studiów.

- Wybór kierunku finanse i rachunkowość zaraz po maturze, a potem kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, specjalistycznych to bardzo dobry pomysł na udaną karierę nie tylko w kraju, ale praktycznie na całym świecie – mówi prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – Nasi absolwenci pracują w bankach, w korporacjach, często poza Polską. Mamy z nimi dobre relacje poprzez Klub Absolwenta i także dzięki nim możemy rozwijać kierunek. Dlatego od nowego roku akademickiego, we współpracy z Citi startujemy z unikatową specjalnością przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Jesteśmy pierwszą uczelnią w tej części świata, która ma taki program, a wiemy, że specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani na całym świecie przez największe korporacje finansowe. To także przykład, że warto rozwijać ofertę edukacyjna wspólnie z partnerami biznesowymi, którzy mają najlepsze rozeznanie na temat potrzeb rynku pracy. - dodaje rektor ALK.

Kierunek finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego wykładany jest zarówno w języku polskim, jak i po angielsku. Stanowi też uzupełniające studia do wyboru dla osób, które zdały na 5-letnie studia prawnicze w ALK i wybrały program „Prawo Plus". Podczas nauki można jednocześnie uzysjać międzynarodowy certyfikat w zakresie księgowości ACCA. Mają również do wyboru kilka specjalności: audyt i kontrola zarządcza w biznesie, rachunkowość i sprawozdawczość finansowa, bankowość i strategie inwestycyjne, finanse przedsiębiorstw (Corporate Finance) i przeciwdziałanie praniu pieniędzy (Anti-Money Laundering). Studenci uczestniczą w wymianie międzynarodowej, na jeden lub dwa semestry mogą przenieść się do wybranego miejsca na świecie, mając do wyboru ponad dwieście uczelni, z którymi ALK ma podpisane porozumienia partnerskie.

Zainteresowała Cię oferta edukacyjna ALK? Sprawdź też inny prestiżowy kierunek studiów, który prowadzi uczelnia: Kieruenk pod lupą, czyli Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego

Komentarze obsługiwane przez CComment