×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu postanowił poszerzyć swoją ofertę kształcenia o cztery kierunki studiów, w tym 1 prowadzony wspólnie z inną uczelnią państwową. Jeśli wybieracie się na studia na UMK, to koniecznie sprawdźcie, co uczelnia przygotowała dla Was w rekrutacji na rok akademicki 2014/2015.

Sztuka mediów i edukacja wizualna prowadzona będzie na Wydziale Sztuk Pięknych. - Kierunek edukacja artystyczna coraz bardziej ewoluował właśnie w kierunku nowych mediów. Dlatego zdecydowaliśmy się wygasić ten kierunek i zaproponować zupełnie nową ofertę - tłumaczy dziekan Wydziału, prof. Elżbieta Basiul.

Wydział Nauk o Ziemi powraca natomiast do prowadzenia studiów na kierunku Turystyka i rekreacja, który istniał w latach 2006-2012. - Zmodyfikowaliśmy program tych studiów, będą one mocno interdyscyplinarne, obejmą obszar nauk przyrodniczych, nauk o zdrowiu, nauk społecznych i kultury fizycznej - mówi prof. Wojciech Wysota, dziekan Wydziału. Kierunek realizowany będzie w ramach studiów I stopnia w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: animację sportu i rekreację oraz krajoznawstwo i obsługę ruchu turystycznego.

Pedagogika specjalna dołączy do oferty programowej Wydziału Nauk Pedagogicznych. - Co roku ten kierunek na pierwszym stopniu kończy u nas około 120 osób, ale to oferta nie tylko dla naszych absolwentów. Takie studia na II stopniu prowadzi tylko kilka uczelni w Polsce - zachęca dziekan Wydziału, prof. Piotr Petrykowski.

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy wraz z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym prowadzić będzie kierunek Inżynieria biomedyczna. Jest to dziedzina nauki, która obejmuje coraz więcej gałęzi, w tym projektowanie i produkcję urządzeń medycznych, sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego, jak również sztucznych narządów.

To jednak nie koniec nowości w Collegium Medicum, gdyż rozszerzona zostanie ponadto oferta studiów prowadzonych w języku angielskim. Po cieszącym się olbrzymim zainteresowaniem, w trakcie ubiegłorocznej rekrutacji, kierunku lekarskim od października będzie można studiować pielęgniarstwo i fizjoterapię. Płatne studia anglojęzyczne przeznaczone są zarówno dla obcokrajowców, jak i kandydatów z Polski.

Więcej informacji na temat uczelni znajdziecie tutaj: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Rekrutacja w roku akademickim 2014/2015.

Komentarze obsługiwane przez CComment