Uniwersytet Jagielloński w KrakowiePrawo własności intelektualnej i nowych mediów to unikatowy kierunek studiów, który trafi do oferty kształcenia UJ już w roku akademickim 2014/2015. Absolwenci znajdą zatrudnienie m.in. na stanowisku specjalisty ds. transferu technologii, brokera innowacji czy konsultanta ds. zarządzania własnością intelektualną.

Wiedza i umiejętności, które studenci będą mieli szansę zdobyć na studiach, przyda się także w innych branżach współczesnego rynku pracy. Absolwenci znajdą zatem zatrudnienie jako rzecznicy prasowy, copywriterzy, producenci medialni, menadżerzy kultury, organizatorzy eventów.

Władze uczelni podkreślają, że nowy kierunek jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy nie chcą wykonywać klasycznych zawodów prawniczych: sędziego, prokuratora, czy adwokata, natomiast pociąga ich praca w: portalach internetowych, mediach elektronicznych i tradycyjnych, marketingu i reklamie, centrach transferu technologii, czy też w działach badawczo-rozwojowych dużych korporacji. Jeśli zdajesz sobie sprawę jak wielu konkurentów będziesz musiał pokonać, kwalifikacje zdobyte na tym unikatowym kierunku pozwolą Ci ich wyprzedzić - czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W programie studiów Prawo własności intelektualnej i nowych mediów znajdą się wykłady z zakresu:
  • Prawa cywilnego,
  • Prawa mediów,
  • Prawa gospodarczego,
  • Prawa unijnego,
  • Prawa międzynarodowego,
  • Ekonomii,
  • Marketingu i zarządzania.

W ramach ćwiczeń będzie można natomiast zdobyć cenne umiejętności praktyczne odnoszące się do zarządzania własnością intelektualną oraz wykorzystaniem litery prawa na gruncie internetu.

Wszyscy wiedzą, że z internetu nie można ściągać, że 70 lat po śmierci wygasają majątkowe prawa autorskie, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wszyscy wiedzą, że prawa niematerialne trzeba chronić, ale konkretów nikt nie zna - mówi dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Krystyna Chojnicka. Dzięki nowemu kierunkowi mogą powstać nowe zawody. To osoby, które, nie będąc prawnikami, będą zajmowały się dbaniem o interes firmy, jeśli chodzi o prawo mediów - wyjaśnia.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Źródło: RMF FM.

Komentarze obsługiwane przez CComment