wsbdgNadal zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać? Szukasz nowych wyzwań i horyzontów dla własnego rozwoju? Lubisz ludzi i wzbudzasz ich zaufanie? Masaże i ćwiczenia to twoja pasja? W takim razie studia na kierunku Fizjoterapie są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem! Zdobądź wykształcenie, które będzie cenione na współczesnym rynku pracy!


Fizjoterapia dla silnych i wrażliowych
Fizjoterapia, chociaż nie jest kierunkiem łatwym, cieszy się coraz większym zainteresowaniem przyszłych studentów. Praca w tym zawodzie będzie z pewnością wymagała  sporego zaangażowania fizycznego i emocjonalnego. Jest to zajęcie dla  osób otwartych, empatycznych, łatwo nawiązujących kontakty z ludźmi, wrażliwych na ludzkie cierpienie i chętnych do pomocy.
Zastanawiając się nad studiami w tym kierunku, warto pamiętać o sytuacji społeczno-demograficznej w Europie. Z jednej strony mamy starzejące się społeczeństwo, systematycznie rosnącą długość życia, z drugiej – coraz większą popularnością cieszy się zdrowy tryb życia, dbałość o kondycję, młody wygląd,  nierozerwalnie związane z coraz większym tempem życia i stresem. Wszystko to sprawia, że rośnie i rosnąć będzie zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutyczne, nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Jak wygląda praca w zawodzie fizjoterapeuty? Czy jest ciężka i wymagająca wielu poświęceń? Przekonajcie sie sami czytając wywiad z cyklu "Zawody z pasją - Fizjoterapeutka".

Kierunek praktyczny i przyszłościowy
Absolwenci kierunku Fizjoterapia (prowadzonego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej), posiadając wiedzę teoretyczną, podbudowaną niemal tysiącem godzin praktyk  przygotowani są do podjęcia pracy w:
- publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, szpitale, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, gabinety rehabilitacyjne),
- sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych,
- ośrodkach sportowych,
- jednostkach badawczych,
- zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej,
- publicznych i niepublicznych placówkach prowadzących działalność w zakresie sportu inwalidów i adaptacyjnej aktywności ruchowej,
- gabinetach odnowy biologicznej,
- placówkach administracji państwowej i samorządowej,
- ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Ostatnio Wyższa Szkoła Biznesu, jako jedyna niepubliczna uczelnia w kraju otrzymała 4 mln zł dofinansowania na praktyczne kształcenie na wybranych kierunkach, wsparte dodatkowo szeregiem certyfikatów i uprawnień. Wśród wyróżnionych kierunków znalazła się Fizjoterapia geriatrii. Program studiów został skonsultowany ze śląskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz ekspertami z zakresu rehabilitacji osób starszych. W programie m.in.: fizjoterapia w geriatrii, psychologia wieku podeszłego, techniki relaksacyjne, neurofizjologia wieku podeszłego.
W ramach studiów bezpłatne szkolenia: Kinesiotaping oraz metoda Neurac, a także bezpłatne zajęcia kliniczne.
Płatne staże w Polsce  w wysokości - 1000 zł/miesiąc
Płatne staże zagraniczne w wysokości - 3000 zł/miesiąc + transport i zakwaterowanie
Płatne staże dla studentów niepełnosprawnych - 2500zł/miesiąc + bezpłatne doradztwo zawodowe


Rekrutacja już trwa. Osoby, które zarejestrują się na stronie internetowej uczelni do 31 lipca oraz dostarczą niezbędne dokumenty do 14 sierpnia, otrzymają bonifikatę w wysokości 600 zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment