×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

up logoUniwersytet Pedagogiczny w Krakowie cały czas rozwija swoją ofertę edukacyjną i jednocześnie dostosowuje ją do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. W nowym roku akademickim kandydaci będą mogli wybrać jeden z nowych kierunków: Architekturę informacji, bioinformatykę, digital desing oraz studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie.


Nowe kierunki studiów to nowe możliwości i nowe wyzwania, które stawia przed sobą uczelnia. Doskonale przygotowane programy studiów, nowoczesna infrastruktura oraz doświadczeni wykładowcy to klucz do sukcesu nowych kierunków.

Co jednak charakteryzuje nowe propozycje Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie?

1) Architektura informacji
„Architektura informacji jest tak stara, jak stara jest komunikacja międzyludzka, tam gdzie jest informacja jest architektura” - jak mawiał J.J Garret.
Są to studia przeznaczone dla osób, które pasjonują się tematyką planowania i projektowania przestrzeni i systemów informacyjnych. W trakcie studiów studenci zdobędą wiedzę z zakresu badania i analizy jakości informacji oraz metod zdobywania, przetwarzania i organizacji informacji elektronicznych. Absolwenci tego nowoczesnego kierunku znajdą zatrudnienie w sektorach administracji publicznej i państwowej, biznesie, organizacjach społecznych i politycznych, mediach oraz placówkach oświatowych.

2) Bioinformatyka
W trakcie studiów studenci zdobędą szeroką wiedzę w zakresie zastosowania matematyki i informatyki w dziedzinie biologii. Czego jeszcze będzie można nauczyć się na studiach? Tworzenia programów komputerowych oraz projektowania biologicznych baz danych oraz podstaw warsztatu analitycznego. Absolwenci będą doskonale przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji oraz laboratoriach badawczych.

3) Digital design
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów I stopnia. Studenci poznają tajniki korzystania z nowoczesnych narzędzi informatycznych, a w szczególności technologii stosowanych w Internecie oraz grafice komputerowej. W trakcie laboratoriów studenci nauczą się efektywnie realizować projekty multimedialne, tworzyć aplikacje i elementy wirtualnej rzeczywistości oraz Digital Craft. Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach: grafika komputerowego, webdesignera, webdevelopera, twórcy animacji komputerowych, pracownika agencji graficznych i multimedialnych oraz w branży wydawniczej i telewizyjnej.

4) Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie
Są to studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I stopnia. W trakcie studiów studenci zdobędą wiedzę z o krajach, kulturze i społeczeństwach niemieckiego obszaru językowego. Szczególny nacisk studia kładą na rozwinięcie przez studentów praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się językiem nienieckim. To jednak nie wszystko – dzięki współpracy z Uniwersytetem Karola w Pradze studenci będą mieć okazję do nauki języka czeskiego. Absolwenci mogą podjąć pracę w placówkach oświatowych i kulturalnych, mediach, organach Unii Europejskiej oraz w jednostkach administracji państwowej i lokalnej.

 

Jak podjąć właściwą decyzję o wyborze kierunku studiów? Jak rozwijać swoje zainteresowania i pasje i jednocześnie studiować kierunek, który w przyszłości zapewni nam interesującą i pełną wyzwań pracę? Zapraszamy do lektury artykułu pt: "Wybór kierunku studiów".

 

Komentarze obsługiwane przez CComment