×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

wsl logoO procesach magazynowania, opakowaniach, kodach kreskowych i technologiach składowania wiedzą już prawie wszystko. 732 uczestników ze 153 szkół z całej Polski przystąpiło dziś do drugiego etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki. Nazwiska finalistów, którzy w marcu zmierzą się o laur najlepszego młodego logistyka, poznamy 21 grudnia.


7 grudnia, punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się okręgowy etap olimpijskich zmagań. Poprzeczka podniesiona wysoko – 25 pytań i zadań, test wielokrotnego wyboru i tylko 75 minut, ale i zawodnicy świetnie przygotowani, najlepsi z ponad siedmiu tysięcy uczestników I etapu. Ich logistyczna wiedza może stać się przepustką na studia, najpierw jednak muszą pokonać silną konkurencję.

„Pytania nie były trudne, chociaż opcja wielokrotnego wyboru znacznie je skomplikowała. Najlepiej poszło mi liczenie zadań i chciałabym, żeby było ich więcej. Jeśli w tym roku nie uda mi się dostać do finału, spróbuję w kolejnej edycji” – podsumowuje Justyna Frencel z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie.

W czternastu okręgach: w Bydgoszczy, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Łomży, Międzyrzecu Podlaskim, Opolu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szczecinie, Tczewie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze i w Poznaniu pojawili się przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki ze specjalną przesyłką. Szczelnie zalakowane koperty kryły zestawy pytań, z którymi zmierzyli się uczniowie. Zakodowane karty odpowiedzi trafią teraz do centrum dowodzenia, czyli do siedziby WSL w Poznaniu, gdzie zostaną dokładnie sprawdzone. Wyniki II etapu, a więc grono finalistów znane będzie jeszcze przed świętami.

„Olimpiada odbywa się już po raz piąty. Uczestników wciąż przybywa. Jak przystało na lidera kształcenia logistycznego w Polsce, mamy opracowane bardzo sprawne sposoby organizacji i komunikacji, a także unikalny system sprawdzania testów – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. W tej edycji wzięło udział aż 265 szkół – to jest 7052 uczestników z 222 miast, dlatego drugi etap odbywał się aż w 14 szkołach na terenie całej Polski. W każdej z nich obecny był przedstawiciel WSL, który czuwał nad wzorową organizacją i przebiegiem olimpiady.”

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania, to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Patronat medialny nad olimpiadą objęły m.in. Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net.

Komentarze obsługiwane przez CComment