wszii zeszowW Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ruszyły zapisy na studia podyplomowe "Kapitalny Menedżer", dofinansowane w 80 proc. ze środków unijnych. Rekrutacja potrwa do końca września.

Chętni mają do wyboru trzy kierunki: zarządzanie finansami strategicznymi, zarządzanie projektami i zarządzanie kompetencjami pracowników. Ich koszt w 80 procentach zostanie pokryty ze środków UE, natomiast studenci będą musieli opłacić studia w wysokości od ponad 1,2 tys zł do ponad 1,9 zł, w zależności od kierunku.

Z czesnego zostaną pokryte też koszty materiałów szkoleniowych, podręczników i egzaminów na międzynarodowe certyfikaty. Studia rozpoczną się w październiku i potrwają dwa semestry.

"Liczymy na zainteresowanie kadry zarządzającej i przyszłych menadżerów. Studia podyplomowe z zarządzania realizowane w ramach projektu unijnego znacznie zwiększają szansę na awans i poszerzą wiedzę z zakresu zarządzania. Dużą część będą stanowić zajęcia praktyczne, które pomogą zdobyć i wyćwiczyć umiejętności niezbędne dla dobrego menadżera" - podkreśliła Pasieczna.

Praktyczne zajęcia będę opierać się głównie na grach symulacyjnych. Uczelnia nawiązała współpracę w tym zakresie m.in. z Pracownią Gier Szkoleniowych, Management Business Applied oraz TATA Interactive Systems.

"Program został przygotowany z myślą o menadżerach, którzy chcą w nowoczesny i skuteczny sposób realizować politykę personalną. Uzyskają wiedzę zwłaszcza w zakresie kompetencji pracowniczych, zarządzania talentami i wiekiem. Będą przygotowani do wdrażania projektów rozwoju kadr w swojej organizacji" - zauważył Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych na rzeszowskiej uczelni, który objął opiekę nad nowymi kierunkami.

Absolwenci zarządzania projektami będą mogli uzyskać certyfikat IPMA na poziomie D (Certified Project Management Associate) - jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych przez pracodawców na świecie certyfikatów z obszaru zarządzania projektami.

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Edukacji Międzynarodowej, działającym od stycznia br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Znajduje się tam m.in. laboratorium finansowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt, który dostarczyła firma wyposażająca m.in. Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: PAP

Komentarze obsługiwane przez CComment