phoca_thumb_s_indeksIle jonów hydronowych znajduje się w 1cm sześciennych roztworu o pH=7,7? – oto jedno z pytań, na które odpowiadali w ubiegłym roku licealiści walczący o indeks Wydziału Chemicznego PG. Jakie zadania przyjdzie rozwiązać młodym w tym roku okaże się w sobotę, 26 marca. Do konkursu „Wygraj indeks” stanie 450 licealistów z całego regionu pomorskiego. Wszyscy, którzy zdobędą wymaganą liczbę punktów wygrywają indeks na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.
Piętnasty już raz i jak zwykle w ostatnią sobotę marca Wydział Chemiczny wraz z gdańskim Centrum Edukacji Nauczycieli realizuje konkurs „Wygraj indeks”.
 
Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch turach w politechnicznym Audytorium Novum. Pierwsza grupa rozpoczyna o godz. 9.00, kolejna – o godz. 12.00.
 
Konkurs przebiega dwuetapowo. Najpierw licealiści w domach rozwiązywali zadania publikowane na wydziałowej stronie internetowej i przesyłali je na Politechnikę Gdańską. 
Najlepsi z nich uczestniczyć będą w finale konkursu na naszej uczelni. Wówczas każdy konkursowicz otrzyma do rozwiązania pięć zadań, wybranych losowo przez komputer z piętnastu przygotowanych. Wszyscy, którzy uzyskają wymaganą liczbę punktów wygrywają indeks Wydziału Chemicznego.
 
Laureatami zostaje zazwyczaj niemal 150 osób, jednak ostatecznie studia na Wydziale  Chemicznym podejmuje około 60. Zwycięzcy zostają przyjęci w ramach zwiększonego limitu na zasadach preferencyjnych, po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji.
Wyników konkursu można spodziewać się trzy dni po konkursie. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wydziału Chemicznego. Laureaci otrzymają dyplomy do 15 kwietnia.

Komentarze obsługiwane przez CComment