Z początkiem marca na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach ruszą nowe, dofinansowane studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym”.

O konieczności ciągłego poszerzania swoich kwalifikacji nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Musimy być elastyczni zawodowo, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy. Również rozwijając karierę w jednej wybranej dziedzinie, niezbędne jest stałe zwiększanie własnych kwalifikacji. Okazją do tego są studia podyplomowe. Dzięki nim możemy awansować, zwłaszcza w sektorze bankowym i finansowym, gdzie liczy się umiejętność skutecznego zarządzania.

 

- Biznes, a w szczególności rynek banków w Polsce, potrzebuje specjalistów, którzy znają zasady odpowiedzialnego zarządzania. Propozycja naszych studiów podyplomowych jest w tym przypadku odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać i wspinać po szczeblach kariery właśnie w przedsiębiorstwie bankowym – mówi Mariusz Kulawik z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (Gallus). Uczelnia prowadzi aktualnie zapisy na dofinansowane ze środków Unii Europejskiej studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym”. Z oferty mogą skorzystać pracownicy zatrudnieni w sektorze bankowym i finansowym. - Absolwenci naszych studiów zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania, którą będą mogli z powodzeniem wykorzystywać w swojej dalszej pracy, w trakcie wykonywania funkcji kierowniczych na różnych szczeblach zarządzania bankiem – tłumaczy Mariusz Kulawik.

 

Kluczem będzie "upraktyczniony" program zajęć. - Stawiamy na interaktywność. Celem wykładów i ćwiczeń będzie włączenie uczestników w dyskusje, pobudzenie ich aktywności, dzięki wykorzystaniu studiów przypadków, gier symulacyjnych, technik kwestionariuszowych, analizy i interpretacji zjawisk finansowych. Ponadto związek między nauką i praktyką zapewnią wykładowcy, w większości praktycy z długoletnim stażem pracy w bankowości – informuje Kulawik.

Ze względu na swój charakter studia podyplomowe gwarantują zdobycie wieloaspektowej wiedzy i umiejętności, czego nie gwarantują kilkudniowe szkolenia. Według badania przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak w 2008 r. (raport „Wynagrodzenia w bankowości w 2008 roku”) różnice w zarobkach pomiędzy pracownikami sektora bankowego, którzy ukończyli i nie ukończyli studiów podyplomowych są widoczne na wszystkich szczeblach zatrudnienia, a ukończenie studiów podyplomowych ma istotny wpływ na podwyżkę wynagrodzenia. Jak dodaje Mariusz Kulawik, podnoszenie kwalifikacji wiąże się z awansem zawodowym, daje też wiedzę umożliwiającą podejmowanie strategicznych decyzji, także w warunkach kryzysowych oraz wpływa korzystnie na bezpieczeństwo utrzymania zatrudnienia na konkurencyjnym rynku.


Studia podyplomowe „Zarządzanie Przedsiębiorstwem Bankowym” na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach rozpoczną się w marcu 2011 roku. Potrwają dwa semestry. Szansę na podniesienie swoich kwalifikacji ma czterdzieści osób.

 ***

Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych na Śląsku. Uczelnia powstała w 1994 roku i jest położona w ścisłym centrum Katowic. Wysoki poziom nauczania, renomowana kadra oraz przyszłościowe kierunki sprawiają, że placówka od lat cieszy się zaufaniem. Wykształcenie odebrało tu już ponad 21 tys. absolwentów.Komentarze obsługiwane przez CComment