
Studia to nie tylko nauka, ale i praktyka, i poznawanie profesjonalnego środowiska, w którym chcielibyśmy w przyszłości pracować, a także nawiązywanie znajomości. To w Warszawie najłatwiej znaleźć praktyki w: prestiżowych biurach tłumaczeniowych, międzynarodowych firmach, ambasadach, instytucjach.
Tu odbywają się ciekawe konferencje filologiczne, targi pracy, wykłady dla wolnych słuchaczy czy dni otwarte różnorakich szkół językowych, jednostek oświatowych, badawczych, popularyzatorskich. Tu także można skorzystać z pomocy najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych korepetytorów. Często praktyki, bezpośrednia współpraca, wolontariat czy po prostu osobisty kontakt, w którym dajemy się poznać jako osoby rzetelne, dobrze przygotowane do zawodu i zaangażowane, zaowocuje w przyszłości regularnym zatrudnieniem. Na studia do Warszawy ciągną ludzie przedsiębiorczy, samodzielni, odważni i żądni wiedzy. Ludzie, którzy mają odwagę robić plany z rozmachem i podjąć ryzyko. Warto z takimi zasiadać w szkolnej ławie, bo to oznacza wzajemną motywację i inspirację, możliwość uczenia się od siebie, organizowania się nie tylko na polu naukowym, ale i towarzyskim i społecznym. W przyszłości otwiera to również furtkę do ciekawej współpracy zawodowej, może wspólnej działalności, może wzajemnej rekomendacji. Tu możecie dołączyć do wielu klubów dyskusyjnych, wszelkich uczelnianych sekcji, formalnych i nieformalnych zrzeszeń studenckiej braci, która organizuje choćby słynne Juwenalia. Nigdzie nie obchodzi się ich przecież tak hucznie, jak w stolicy właśnie.

Przekonani? Więcej informacji na temat studiów prowadzonych przez Lingwistyczną Szkołę Wyższą w Warszawie znajdziecie tutaj.
Komentarze obsługiwane przez CComment