×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
LSWJeśli jesteście już pewni, że po maturze chcecie wybrać filologię angielską, to pozostaje jeszcze rozstrzygnąć ważną kwestię: jakie miasto wybrać? Jedną z propozycji jest Warszawa. W stolicy możecie rozpocząć swoją studencką przygodę z Lingwistyczną Szkołą Wyższą!

Studia to nie tylko nauka, ale i praktyka, i poznawanie profesjonalnego środowiska, w którym chcielibyśmy w przyszłości pracować, a także nawiązywanie znajomości. To w Warszawie najłatwiej znaleźć praktyki w: prestiżowych biurach tłumaczeniowych, międzynarodowych firmach, ambasadach, instytucjach.

Tu odbywają się ciekawe konferencje filologiczne, targi pracy, wykłady dla wolnych słuchaczy czy dni otwarte różnorakich szkół językowych, jednostek oświatowych, badawczych, popularyzatorskich. Tu także można skorzystać z pomocy najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych korepetytorów. Często praktyki, bezpośrednia współpraca, wolontariat czy po prostu osobisty kontakt, w którym dajemy się poznać jako osoby rzetelne, dobrze przygotowane do zawodu i zaangażowane, zaowocuje w przyszłości regularnym zatrudnieniem. Na studia do Warszawy ciągną ludzie przedsiębiorczy, samodzielni, odważni i żądni wiedzy. Ludzie, którzy mają odwagę robić plany z rozmachem i podjąć ryzyko. Warto z takimi zasiadać w szkolnej ławie, bo to oznacza wzajemną motywację i inspirację, możliwość uczenia się od siebie, organizowania się nie tylko na polu naukowym, ale i towarzyskim i społecznym. W przyszłości otwiera to również furtkę do ciekawej współpracy zawodowej, może wspólnej działalności, może wzajemnej rekomendacji. Tu możecie dołączyć do wielu klubów dyskusyjnych, wszelkich uczelnianych sekcji, formalnych i nieformalnych zrzeszeń studenckiej braci, która organizuje choćby słynne Juwenalia. Nigdzie nie obchodzi się ich przecież tak hucznie, jak w stolicy właśnie.
poland 2254978 1280Organizacje studenckie to także szansa skorzystania z wynegocjowanych przez nie zniżek, przywilejów, wolnych wstępów na ciekawe wydarzenia dla ich członków. Nie da się ukryć, że dyplom potwierdzający wyższe wykształcenie zdobyty w stolicy. To pozycja w CV, która od razu przyciąga uwagę i jest gwarancją dla pracodawcy, że chodzi o poważny ośrodek akademicki i rzetelne wykształcenie. Nie budzi wątpliwości co do akredytacji i profesjonalności, ani podejrzeń, że jest tylko ulotną lokalną efemerydą.  No i przede wszystkim: gdzież wieść życie studenckie, jeśli nie w Warszawie? To przecież tu znajduje się największe skupisko studentów, tu mieści się mnóstwo akademików, lokali, klubów, bibliotek, muzeów, parków, centrów kultury i sportu, kin, teatrów i o wiele, wiele więcej!

Przekonani? Więcej informacji na temat studiów prowadzonych przez Lingwistyczną Szkołę Wyższą w Warszawie znajdziecie tutaj.

Komentarze obsługiwane przez CComment