Zarządzanie: czy warto to studiować?Zarządzanie... Dla niektórych to studia, które uczą "wszystkiego i niczego", a dla innych świetna propozycja otwierająca wiele dróg na przyszłej drodze do kariery zawodowej. Faktem jest, że studia na kierunku "Zarządzanie" poruszają wiele aspektów funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw, ale jest to właśnie ich niewątpliwa zaleta, gdyż studenci mogą zapoznać się z nimi i wybrać dla siebie te, która najbardziej ich pasjonuje. Czy warto wybrać ten właśnie kierunek?
Interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki na UMB1 marca Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oficjalnie rozpocznie rekrutację na interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki i bioinformatyki. Zgłoszenie będą przyjmowane zarówno od naukowców z całego świata, jak i Polaków, ale tylko tych, którzy przez ostatnie trzy lata mieszkali i pracowali za granicą.
LSWJeśli jesteście już pewni, że po maturze chcecie wybrać filologię angielską, to pozostaje jeszcze rozstrzygnąć ważną kwestię: jakie miasto wybrać? Jedną z propozycji jest Warszawa. W stolicy możecie rozpocząć swoją studencką przygodę z Lingwistyczną Szkołą Wyższą!
agh logo1Studenci elektrotechniki prowadzonej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mogą wybrać nową specjalność. Inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych została otwarta w 2017. Powstanie tej specjalności jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na specjalistów w branży samochodowej. Obecnie inżynieria elektryczna w pojazdach jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi branży automotive.
Tags: Kraków

cileDawno, dawno temu wyższe wykształcenie było synonimem prestiżu społecznego. Czasy się jednak zmieniły i dzisiaj studia stają się naturalną koleją rzeczy dla szerokich mas maturzystów. Zewsząd docierają do nich bowiem głosy przekonujące, że bez dyplomu uczelni wyższej są pozbawieni jakichkolwiek szans na rynku pracy. Młody uczeń słysząc raz po raz tego typu slogany czuje na sobie presję, że musi iść na studia. Nie ważne czy to odpowiada jego predyspozycjom, zainteresowaniom i możliwościom dopasowania się do rynku pracy. Jak się nie zgubić i wybrać kierunek z głową?

Weterynaria w BydgoszczyDo tej pory kandydaci z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcieli studiować weterynarię, byli zmuszeni do wyjazdu na studia do Poznania, Warszawy, Krakowa, Lublina, Wrocławia lub Olsztyna. To jednak niebawem się zmieni, gdyż trzy uczelnie z tego regionu postanowiły wspólnie uruchomić studia na kierunku weterynaria.
uwm wnosRybactwo prowadzone na Wydziale Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to unikatowy kierunek studiów. W trakcie studiów inżynierskich i magisterskich studenci uczą się wszystkiego na temat współczesnej gospodarki rybackiej, sposobach ochrony naturalnego środowiska wodnego, a także turystyki i rekreacji. Dlaczego warto wybrać rybactwo?
ur logo aWydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie proponuje kandydatom nowy kierunek studiów inżynierskich. Jakość i bezpieczeństwo żywności jest kierunkiem studiów, którego program łączy elementy zagadnień z zakresu technologii żywności, nauk chemicznych, technicznych i ekonomicznych oraz wiedzę z zakresu żywienia człowieka.
uwm wnosW dobie rozwijającego się przemysłu i zaawansowanych technologii można łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze. Naszym wspólnym dobrem jest woda, a o jej zasoby trzeba dbać w sposób szczególny. Do tego potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób gospodarować wodami. Jeśli interesuje Cię praca w szybko rozwijającej się globalnej branży dotyczącej gospodarowania zasobami wodnymi, rozpocznij studia inżynierskie na kierunk gospodarowania zasobami wodnymi na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
ur logo aWydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie uruchamia nowy studia inżynierskie na kierunku browarnictwo i słodownictwo. Studia z zakresu technologii żywności mają charakter praktyczny - studenci nabywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu technologii browarniczej i słodowniczej.
2638Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otwiera studia na kierunku prawa. Kandydaci będą mogli rozpocząć studia już w 2018 roku w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, a także online. Prawo w AHE to studia o profilu praktycznym, podczas których studenci będą przygotowywać się do egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze. Program studiów nowego kierunku ma charakter praktyczny. Aż 50% wszystkich realizowanych zajęć to ćwiczenia oraz warsztaty. Wykładowcami na wszystkich zajęciach są praktycy prawa, który nie tylko posiadają szeroką wiedzę prawniczą, ale przede wszystkim posiadają doświadczenie i rozwiązali już niejeden kazus prawny.
Tags: prawo
Czy to koniec studiów humanistycznych?Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje możliwość dokonania redukcji istniejących dyscyplin naukowych. Czy oznacza to rychły koniec wielu kierunków humanistycznych, które stanowią istotny element oferty kształcenia wielu polskich uczelni?
Tylko trzy kroki dzielą Cię od kariery informatykaNowoczesne technologie i komputery są Twoją pasja? Stale poszerzasz swoje umiejętności i wiedzę z zakresu informatyki i z tym obszarem wiążesz swoją przyszłą karierę zawodową? Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować Tobie słusznego wyboru! Dynamiczny rozwój tego sektora jest dla Ciebie szansą na znalezienie wymarzonej posady! Przygotowaliśmy dla Ciebie garść użytecznych informacji, które na pewno pomogą Ci w Twojej przygodzie z IT, oraz zestawienie zarobków branżowych - warto sprawdzić na jakim stanowisku zarabia się najwięcej, prawda?:-)
motivation 773942 640Wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów, który da im satysfakcję i poczucie spełnienia, a w przyszłości także pracę, która zaspokoi ich potrzeby utrzymania siebie i swojej rodziny. Nie jest to wybór łatwy, każdy kandydat ma wiele wątpliwości i długo zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać. Jeśli Twój wybór padł na studia filologiczne teraz czas wybrać odpowiednią uczelnię.
Jak zostać architektem?Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki.
Inżynieria meblarstwa na PBPolitechnika Białostocka od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów pierwszego stopnia: Inżynierię meblarstwa, gdzie studenci będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu, m.in. wzornictwa, projektowania mebli oraz planowania procesu produkcji i logistyki. Kształcenie będzie prowadzone we współpracy z producentami mebli, a studia obejmować będą praktyki w przedsiębiorstwach meblarskich.
wsbinoz logoWyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne proponuję nową specjalność: detektywistyka i wywiad gospodarczy. Studenci kierunku, którzy zdecydują się na nią, zostaną przygotowani do prowadzenia i rozwiązywania spraw z takich dziedzin jak ochrona mienia, strzeżenia tajemnic przedsiębiorstw oraz zbierania informacji. Po zakończeniu studiów I stopnia absolwenci będą mogli rozpocząć pracę jako detektywi w sektorze publicznym i prywatnym.
uph logoOd tegorocznego roku akademickiego na Wydziale Przyrodniczym UPH w Siedlcach będzie można studiować Pielęgniarstwo. Studia pierwszego stopnia będą przygotowywać studentów do pracy w szpitalach i innych jednostkach medycznych. Absolwenci studiów na tym kierunku zdobędą specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na poznańskich uczelniachPoznańskie uczelnie podsumowały pierwszy nabór na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2017/2018. Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Filologia norweska, weterynaria, mechatronika oraz zarządzanie. Najbardziej obleganym kierunkiem ponownie okazał się kierunek lekarski prowadzony na Uniwersytecie Medycznym, gdzie o 1 indeks walczyło aż 36 osób.
LSW logotypLingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie uruchamia nowy kierunek studiów pierwszego stopnia o charakterze interdyscyplinarnym, którego program studiów będzie łączył ze sobą zagadnienia lingwistyczne, informatyczne oraz programowanie maszynowe. Cyberlingwistyka to studia przeznaczone dla osób, które chcą związać się z zawodem tłumacza, a przy okazji bezproblemowo poruszać się w środowisku informatycznym, w tym posługiwać językami programowania.
uj logo19 lipca Uniwersytet Jagielloński ogłosił wyniki pierwszej tury rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Konkurencja była ogromna - tegorocznym zwycięzcą na UJ jest kierunek lekarsko-dentystyczny. O jedno miejsce ubiegało się prawie 13 kandydatów. Jakie kierunki studiów były najbardziej popularne w rekrutacji 2017?
logo agh1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Najpopularniejszym kierunkiem studiów wśród kandydatów na krakowską uczelnię była informatyka prowadzona Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Udział w rekrutacji na ten kierunek studiów wzięło 1125 osób, a przyjętych zostało 220 osób.
warsawNa Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zakończyły się pierwsze tury rekrutacji na zbliżający się rok akademicki 2017/2018. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, największym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki ekonomia, zarządzanie, automatyka i robotyka czy finanse i rachunkowość. Na jakie kierunki studiów pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zgłosiło się najwięcej chętnych?
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na łódzkich uczelniachPolitechnika Łódzka oraz Uniwersytet Łódzki zakończyły pierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia w roku akademickim 2017/2018. Zainteresowanie ofertą kształcenia obu uczelni było bardzo podobne: 18,5 tysiąca osób zarejestrowało się w systemie rekrutacyjnym PŁ a na UŁ chce studiować 19,5 tysiąca osób.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na śląskich uczelniachUniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny podsumowały właśnie pierwszą turę rekrutacji. Psychologia, prawo, informatyka, finanse i rachunkowość, stomatologia, medycyna oraz automatyka i robotyka okazały się najpopularniejszymi kierunkami studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich.
uwm logoZawsze zwycięska medycyna, filologia angielska i, nowość w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, lingwistyka w biznesie - to trzy najpopularniejsze kierunki w zakończonej kilka dni temu rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Oprócz kierunków, które nieprzerwanie przyciągają kandydatów, wysoko w rankingu UWM znalazły się nowe programy studiów, które zaliczyły swój debiut w rekrutacji 2017/2018.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na Politechnice KrakowskiejInformatyka, automatyka i robotyka, transport, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, inżynieria biomedyczna, budownictwo, mechanika i budowa maszyn – to kierunki, które cieszyły się największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej. Niekwestionowanym liderem jest ponownie informatyka, gdzie o jeden indeks walczyło blisko 9 kandydatów.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na lubelskich uczelniachUniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie podsumowały pierwszy nabór na studia stacjonarne w roku akademickim 2017/2018. Największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszą się: informatyka, psychologia oraz kierunek lekarsko-dentystyczny.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie WrocławskimPierwszy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim dobiegł końca. Co cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Najwięcej kandydatów na jedno miejsce przypada na kierunku „chemia i toksykologia sądowa”: 20,2 osoby. Najwięcej osób aplikowało natomiast na psychologię: 2039 zgłoszeń.
wydz his ugOd zbliżającego się roku akademickiego 2017/2-18 studia licencjackie na kierunku Religioznawstwo, które są prowadzone na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, będą prowadzone w formule ogólnouniwersyteckiej. Wykłady oraz ćwiczenia będą prowadzone przez wykładowców z kilku wydziałów uczelni.