5 zawodów, które nigdy nie wyjdą z mody | Przyszłościowe zawodyJuż za kilka miesięcy czekają Cię egzaminy maturalne? Zastanawiasz się jakie studia pierwszego stopnia wybrać? A może jesteś na etapie wyboru studiów podyplomowych i nie wiesz czym się kierować przy podjęciu ostatecznej decyzji? Warto myśleć o kierunku studiów nie tylko pod kątem chwilowej mody, ale również w odniesieniu do własnej kariery zawodowej, której nikt nie chciałby zbyt szybko zakończyć, prawda?
umb logoUniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna w marcu rekrutację na nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów III stopnia z zakresu biostatystyki i bioinformatyki. Badania naukowe, które będą przeprowadzać doktoranci, będą miały znaczący wpływ na rozwój medycyny spersonalizowanej, a także wykorzystania technik informatycznych w analizie danych medycznych. Środki na studia w wysokości 1,5 mln euro zostały pozyskane z grantu z Komisji Europejskiej z programu Horyzont 2020. Projekt wsparło także MNiSW, przekazując 7,5 mln zł.
uj logoZdrowie publiczne to ważna dyscyplina wiedzy, której osiągnięcia pomagają zapobiegać chorobom, przedłużają życie, a także promują zdrowy i aktywny tryb życia. Ważnym elementem tej nauki jest znajdowanie coraz to lepszych sposobów na radzenie sobie z zagrożeniami płynącymi ze środowiska, a także z chorobami cywilizacyjnymi. Jak zabezpieczyć się przed smogiem? Czy zażywamy za dużo leków? Czy dieta bez glutenu jest dla każdego? Czy szczepić dzieci? Jak zarządzać szpitalem lub przychodnią? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i zostać specjalistą, studiuj zdrowie publiczne w Instytucie Zdrowie Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nowe kierunki studiów na Politechnice ŚwiętokrzyskiejPolitechnika Świętokrzyska utworzy cztery nowe specjalności studiów: modelowanie informacji na budynku, inżynieria proekologiczna, teleinformatyka oraz komputerowe systemy sterowania i pomiarów. Dla studentów przygotowane zostaną ponadto dodatkowe szkolenia oraz warsztaty, które mają pomóc im w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Nowy kierunek w Collegium Medicum UMK w BydgoszczyCollegium Medicum UMK w Bydgoszczy od roku akademickiego 2018/2019 poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy kierunek studiów pierwszego stopnia: Terapię zajęciową. Studia potrwają 6 semestrów i zakończą się zdobyciem tytułu licencjata.
Zarządzanie: czy warto to studiować?Zarządzanie... Dla niektórych to studia, które uczą "wszystkiego i niczego", a dla innych świetna propozycja otwierająca wiele dróg na przyszłej drodze do kariery zawodowej. Faktem jest, że studia na kierunku "Zarządzanie" poruszają wiele aspektów funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw, ale jest to właśnie ich niewątpliwa zaleta, gdyż studenci mogą zapoznać się z nimi i wybrać dla siebie te, która najbardziej ich pasjonuje. Czy warto wybrać ten właśnie kierunek?
Interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki na UMB1 marca Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oficjalnie rozpocznie rekrutację na interdyscyplinarne studia doktoranckie z biostatystyki i bioinformatyki. Zgłoszenie będą przyjmowane zarówno od naukowców z całego świata, jak i Polaków, ale tylko tych, którzy przez ostatnie trzy lata mieszkali i pracowali za granicą.
Weterynaria w BydgoszczyDo tej pory kandydaci z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcieli studiować weterynarię, byli zmuszeni do wyjazdu na studia do Poznania, Warszawy, Krakowa, Lublina, Wrocławia lub Olsztyna. To jednak niebawem się zmieni, gdyż trzy uczelnie z tego regionu postanowiły wspólnie uruchomić studia na kierunku weterynaria.
uwm wnosW dobie rozwijającego się przemysłu i zaawansowanych technologii można łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze. Naszym wspólnym dobrem jest woda, a o jej zasoby trzeba dbać w sposób szczególny. Do tego potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób gospodarować wodami. Jeśli interesuje Cię praca w szybko rozwijającej się globalnej branży dotyczącej gospodarowania zasobami wodnymi, rozpocznij studia inżynierskie na kierunk gospodarowania zasobami wodnymi na Wydziale Nauk o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Czy to koniec studiów humanistycznych?Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przewiduje możliwość dokonania redukcji istniejących dyscyplin naukowych. Czy oznacza to rychły koniec wielu kierunków humanistycznych, które stanowią istotny element oferty kształcenia wielu polskich uczelni?
Tylko trzy kroki dzielą Cię od kariery informatykaNowoczesne technologie i komputery są Twoją pasja? Stale poszerzasz swoje umiejętności i wiedzę z zakresu informatyki i z tym obszarem wiążesz swoją przyszłą karierę zawodową? Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować Tobie słusznego wyboru! Dynamiczny rozwój tego sektora jest dla Ciebie szansą na znalezienie wymarzonej posady! Przygotowaliśmy dla Ciebie garść użytecznych informacji, które na pewno pomogą Ci w Twojej przygodzie z IT, oraz zestawienie zarobków branżowych - warto sprawdzić na jakim stanowisku zarabia się najwięcej, prawda?:-)
Jak zostać architektem?Chcąc zostać architektem należy się przede wszystkim zastanowić jaką przestrzeń chcielibyśmy projektować? Czy interesuje nas projektowanie budynków, mostów, hal przemysłowych, czy projektowanie wnętrz (zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowo-biurowych), czy też projektowanie ogrodów, skwerów i parków? W zależności od naszych zainteresowań i predyspozycji mamy do wyboru trzy główne kierunki studiów: architekturę (dawniej architekturę i urbanistykę), architekturę wnętrz oraz architekturę krajobrazu. Poszukując najlepszej dla siebie uczelni warto zwrócić uwagę na uczelnie, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają wszystkie wyżej wymienione kierunki.
wsbinoz logoWyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne proponuję nową specjalność: detektywistyka i wywiad gospodarczy. Studenci kierunku, którzy zdecydują się na nią, zostaną przygotowani do prowadzenia i rozwiązywania spraw z takich dziedzin jak ochrona mienia, strzeżenia tajemnic przedsiębiorstw oraz zbierania informacji. Po zakończeniu studiów I stopnia absolwenci będą mogli rozpocząć pracę jako detektywi w sektorze publicznym i prywatnym.
Rekrutacja 2017: najpopularniejsze kierunki studiów na poznańskich uczelniachPoznańskie uczelnie podsumowały pierwszy nabór na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2017/2018. Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Filologia norweska, weterynaria, mechatronika oraz zarządzanie. Najbardziej obleganym kierunkiem ponownie okazał się kierunek lekarski prowadzony na Uniwersytecie Medycznym, gdzie o 1 indeks walczyło aż 36 osób.
warsawNa Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zakończyły się pierwsze tury rekrutacji na zbliżający się rok akademicki 2017/2018. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, największym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki ekonomia, zarządzanie, automatyka i robotyka czy finanse i rachunkowość. Na jakie kierunki studiów pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie zgłosiło się najwięcej chętnych?