×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Game studies na Uniwersytecie OpolskimW roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Opolskim zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów dedykowany miłośnikom i autorom gier. Dla kandydatów, którzy chcieliby studiować na kierunku Game Studies opolska uczelnia przygotowała 15 miejsc na studiach pierwszego stopnia oraz 15 miejsc na studiach drugiego stopnia.

Nowy kierunek studiów adresowany jest zarówno do osób zainteresowanych badaniem gier jako tekstów kultury, ich struktury oraz ich opowieści, jak i tych, które poszukują konkretnych kompetencji przydatnych w poszukiwaniu pracy na rynku gier.

"W programie studiów znaleźć można kursy przygotowujące do tworzenia treści gier (zarówno od strony narracyjnej, jak i projektowania samych gier i np. ich poziomów), grafiki oraz podstawy programowania. Ponadto studenci znajdą zajęcia z tłumaczenia gier oraz poznają charakterystykę rynku wydawniczego i podstawy prawa autorskiego. Krótko mówiąc, opolskie Game Studies będą kompleksowo przygotowywać do podjęcia pracy +w grach+, na wielu stanowiskach, zarówno tych o niskim, jak i wysokim progu wejścia. Jednocześnie nie rezygnujemy z wykształcenia ogólnego, które pozwoli studentom obsadzić wiedzę z tematyki +branżowej+ w kontekście kulturowym i literackim" - wyjaśnia prof. Łeńska-Bąk, Prodziekan ds. nauki Wydziału Filologicznego UO.

Według dostępnych informacji, absolwenci nowego kierunku będą posiadać kompetencje przydatne m. in. w zawodzie projektanta gier, grafika, scenarzysty, dziennikarza specjalizującego się w tematyce gier komputerowych, tłumacza oraz testera gier.

Studenci w trakcie studiów poznają procesy wydawnicze z zakresu rynku gier wideo, planszowych, bitewnych czy karcianych. Uszczegółowienie i pogłębienie wiedzy zapewniają zajęcia fakultatywne, wybierane przez studenta z puli oferowanej przez Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa oraz inne wydziały Uniwersytetu Opolskiego.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment