agh logo1Studenci elektrotechniki prowadzonej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mogą wybrać nową specjalność. Inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych została otwarta w 2017. Powstanie tej specjalności jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na specjalistów w branży samochodowej. Obecnie inżynieria elektryczna w pojazdach jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi branży automotive.

Atuty specjalności


Inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych w pełni odpowiada współczesnym trendom w szybko rozwijającej się branży samochodowej. W programie studiów są przedmioty w ramach których omawiane są zagadnienia związane z:
  • pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi,
  • samochodami autonomicznymi,
  • zaawansowanymi sensorami czynnych i biernych systemów bezpieczeństwa.
W ramach podjętej współpracy z liderami branży automotive, jak na przykład Delphi (Aptiv), na AGH powstaje nowoczesne laboratorium badawcze. Studenci nabywają umiejętności praktycznych nie tylko w ramach klasycznych zajęć, lecz również podczas wizyt w centrach badawczych i przemysłowych firm oraz podczas realizacji przemysłowych prac projektowych i magisterskich.
 IEPS baner

Kto będzie idealnym kandydatem?

Studia II stopnia na specjalności inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych są przeznaczone dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą samochodową. Jest to dobry wybór dla absolwentów, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, elektronika, automatyka czy informatyka. Specjalność jest dla wszystkich, którzy myślą o karierze związanej z budową nowoczesnych pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Absolwenci zostaną wyposażeni w szeroką wiedzę i umiejętności zgodnie z zakresem technologii wykorzystywanych we współczesnych pojazdach samochodowych.

Studia na kierunku gwarantuje kompleksową wiedzę z zakresu technologii elektrycznej, elektroniki i informatyki – dziedzin, dzięki którym następuje gwałtowny rozwój motoryzacji, w tym pojazdów elektrycznych i autonomicznych. 

Jakie przedmioty są realizowane w ramach specjalności?
  • systemy sterowania silników spalinowych
  • dynamika pojazdów
  • podzespoły elektryczne pojazdów samochodowych
  • sensoryka samochodowa
  • samochody hybrydowe i elektryczneWięcej informacji o studiach prowadzonych na Akademii Górniczo-Hutniczej znajdziesz tutaj. 
Tags: Kraków

Komentarze obsługiwane przez CComment