×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Trzy nowe kierunki na Uniwersytecie ŁódzkimStudia azjatyckie, produkcja teatralna i organizacja widowisk oraz popularyzacja i nauczanie fizyki to trzy nowe kierunki studiów, które poszerzą ofertę kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego od roku akademickiego 2017/2018. Rekrutacja potrwa do 10 lipca.

W nadchodzącym roku akademickim Uniwersytet Łódzki przygotował dla kandydatów około 21 tys. miejsc na wszystkich rodzajach studiów. Do oferty kształcenia dołączyły ponadto trzy całkowicie nowe kierunki studiów pierwszego stopnia: Popularyzacja i nauczanie fizyki, Studia azjatyckie oraz Produkcja teatralna i organizacja widowisk. Utworzenie tych kierunków to odpowiedź uczelni na rzeczywiste zapotrzebowanie zmieniającego się rynku pracy.

Studia azjatyckie prowadzone będą na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ. Będzie to kierunek, na którym szczególną rolę ma odgrywać nauka języków orientalnych: chińskiego, japońskiego, hindi i arabskiego oraz przekazywanie wiedzy z zakresu gospodarki, ekonomii, kultury, społeczeństwa i polityki regionu Azji, Bliskiego Wchodu i Afryki Północnej.

"Jego absolwenci mogą pracować m.in. w placówkach dyplomatycznych, korporacjach transnarodowych, firmach azjatyckich, czy w roli eksportów w mediach" – wskazała.

Produkcja teatralna i organizacja widowisk to kierunek o profilu praktycznym, który prowadzony będzie na Wydziale Filologicznym UŁ. Przeważająca część zajęć realizowana będzie w formie warsztatów, które mają wykształcić u studentów umiejętności planowania, organizowania i tworzenia widowisk oraz kierowania projektami i wydarzeniami społeczno-kulturalnymi.

"Oprócz pracowników instytucji kulturalnych w sektorze publicznym, chcemy wykształcić niezależnych producentów organizujących m.in. festiwale, czy różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. Z naszych badań wynika, że tego typu profesjonalistów brakuje obecnie na rynku pracy" - powiedziała prof. Karolina Prykowska-Michalak z Katedry Dramatu i Teatru.

Celem kierunku „Popularyzacja i nauczania fizyki”, prowadzonego na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosownej, jest wykształcenie przyszłych edukatorów i popularyzatorów nauki, odnajdujących się na nowoczesnym rynku edukacyjnym. Absolwenci tego kierunku mają być przygotowani do pracy m.in. w centrach nauki i techniki, wydawnictwach, portalach oraz placówkach edukacyjnych. Unikatowy w skali kraju kierunek studiów powstał we współpracy z potencjalnym pracodawcą dla jego przyszłych absolwentów - Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Na Studia azjatyckie dla kandydatów przygotowano 50 miejsc, na Produkcji teatralnej i organizacji widowisk – 35, a na Popularyzacji i nauczaniu fizyki wyznaczono limit 30 chętnych.

Na studia I stopnia UŁ będzie przyjmował dokumenty do 10 lipca. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 18 lipca.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment