×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
ur logoUniwersytet Rzeszowski uruchamia nowy kierunek studiów, który został przygotowany z myślą o osobach chcących w przyszłości pracować w laboratoriach diagnostycznych oraz służbie zdrowia. Systemy diagnostyczne w medycynie to studia pierwszego stopnia prowadzone na Wydziale Matematyczno-przyrodniczym UR.

Dlaczego warto wybrać te studia?


Medycyna nieustannie się rozwija, a im bardziej zaawansowane metody diagnostyki i leczenia, tym więcej specjalistycznego sprzętu. W trakcie studiów na kierunku systemy diagnostyczne w medycynie studenci są przygotowywani do pracy w laboratoriach badawczych i przemysłowych, a także w każdej jednostce służby zdrowia. Dzięki temu jako absolwenci mogą pracować razem z lekarzami, a także w zespołach badawczych i technicznych, które doradzają w sprawie diagnostyki i doboru leczenia. W czasie studiów kładzie się szczególny nacisk na korzystania fizyki w medycynie, m.in. zastosowań promienia jonizującego w leczeniu. Program studiów został przygotowany w taki sposób, aby studenci nabyli specjalistycznej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych, w tym z fizyki, nauk medycznych, a także informatyki.

Czego uczą się studenci?


Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak:
  • obrazowanie medyczne wykonywane przy pomocy technik pomiarowych,
  • zasady działania aparatury medycznej,
  • nowoczesna aparatura medyczna i pomiarowa oraz systemy diagnostyczne,
  • anatomia i fizjologia człowieka,
  • interpretacja analiz statystycznych wykorzystanych w naukach biomedycznych,
  • gromadzenie, przetwarzanie i przekazywania informacji,
  • analiza sygnałów i obrazów w naukach medycznych i fizycznych.

Jak dostać się na studia?


Aby dostać się na ten kierunek, należy wziąć udział w klasycznym konkursie świadectw. Dodatkowo punktowanymi przedmiotami jest matematyka, fizyka lub biologia, a także język obcy. Wybierając te przedmioty na poziomie rozszerzonym, zwiększasz swoje szanse na sukces w trakcie rekrutacji.

Jak studiuje się na Uniwersytecie Rzeszowskim?

Komentarze obsługiwane przez CComment