×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Nowe kierunki studiów na UJK w KielcachOd roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach chce uruchomić trzy nowe kierunki studiów, m.in.: dietetykę, studia skandynawskie oraz zdrowie środowiskowe. Propozycje wszystkich nowych kierunków trafią niebawem pod obrady senatu uczelni, a jeśli zyskają poparcie, zostaną skierowane do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Najciekawszą tegoroczną propozycją Uniwersytetu Jana Kochanowskiego mogą okazać się studia skandynawskie, które mają być prowadzone na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania. Kierunek będzie mieć charakter elitarny – na roku będzie studiowało około 20 osób a wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielsku. Kandydaci muszą zatem posługiwać się językiem szekspira na poziomie minimum B2. Program studiów opierać się będzie w głównej mierze na zagadnieniach społecznych, gospodarczych i politycznych. Współpracę przy tworzeniu nowego kierunku zadeklarowali już ambasadorzy krajów skandynawskich, a także władze Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Kolejną nowością w programie kształcenia kieleckiej uczelni ma być dietetyka, którą chce uruchomić Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu we współpracy z Wydziałem Matematyczno-przyrodniczym. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: studia na kierunki Dietetyka.

Na pograniczu wydziałów będzie funkcjonować również kolejna nowość, czyli zdrowie środowiskowe. Będzie to kierunek o charakterze praktycznym, którego studenci będą mogli zdobyć szeroką wiedzę z zakresu, np. z zakresu ochrony środowiska i jej wpływu na stan zdrowia człowieka.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach: kierunki studiów, rekrutacja, życie studenckie

Komentarze obsługiwane przez CComment