Pedagogika medialnaWydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od roku akademickiego 2016/2017 wprowadzi do swojej oferty kształcenia nowy kierunek studiów I stopnia: Pedagogikę medialną. Będą to pierwsze w Polsce studia stacjonarne prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (e-learningu).

Pedagogika medialna to unikatowe studia o charakterze e-learningowym. Co to oznacza dla przyszłych studentów? Większość zajęć będzie można odbyć w domu lub innym, dogodnym miejscu. W trakcie edukacji studenci będą korzystać z profesjonalnie przygotowanych materiałów e-learningowych, uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych on-line („na żywo”) oraz mieć stały kontakt z nauczycielami akademickimi przez Internet. Do korzystania z platformy przygotują Cię wysokiej klasy specjaliści – zaoszczędzisz tym samym czas i pieniądze związane z dojazdem do uczelni oraz koniecznością wynajmu mieszkania/pokoju.

E-learning to najlepsza forma studiów, jeśli zamierzasz łączyć edukację z pracą zawodową i zdobywaniem doświadczenia i praktycznych umiejętności. W każdym roku akademickim planowanych jest ponadto około 40 dni zajęć stacjonarnych, co stanowi około 30% ogólnej liczby godzin.

Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - informacje dla kandydatów

Studia na kierunku Pedagogika medialna są odpowiedzią na rosnące wymagania zarówno rynku pracy, jak i przyszłych studentów. Warto dodać, że są to pierwsze w Polsce studia stacjonarne, które na taką skalę będą wykorzystywać metody i techniki kształcenia przez internet.

Studenci mają do wyboru dwie specjalności:
  • Nowe media w edukacji – specjalność stworzona z myślą o osobach pragnących podjąć pracę w sferze związanej z edukacją. Ukończenie kierunku umożliwi pracę zarówno w obszarze związanym z tradycyjną nauką, jak również formami komputerowymi.
  • Edukacja on-line – specjalność skierowana do osób aktywnych w przestrzeni Internetu. Ukończenie kierunku gwarantuje zdobycie specjalistycznych kompetencji umożliwiających opracowywanie materiałów przeznaczonych między innymi do kształcenia zdalnego.

Pedagogika medialna jest kierunkiem, który łączy nauczanie pedagogiki na poziomie akademickim z kształceniem umiejętności pracy w środowisku medialnym z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi i technik. Studenci zdobędą kompetencje z zakresu projektowania i realizowania rozmaitych działań edukacyjnych w przestrzeni medialnej oraz tworzenia różnego typu zasobó edukacyjnych.

Absolwent kierunku będzie przygotowany do podjęcia pracy jako wykładowca, animator, konsultant lub specjalista w dziedzinach pedagogiki i e-learningu. Znajdzie zatrudnienie w tradycyjnych i wirtualnych instytucjach edukacyjnych, kulturalno-oświatowych i samorządowych, w firmach, mediach, agencjach reklamowych, wydawnictwach czy organizacjach pozarządowych.

Komentarze obsługiwane przez CComment