Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie ŁódzkimJedenaście nowych kierunków studiów trafi od roku akademickiego 2016/2017 do oferty kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego. Elektroniczna rejestracja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca.

"Uniwersytet Łódzki wsłuchuje się w zapotrzebowanie społeczne, co jest naszym ustawowym obowiązkiem. Poszerzamy naszą ofertę analizując rozwój rynku pracy. Powołując kierunek badamy potrzeby pracodawców, m.in. sprawdzając liczbę umów o praktykach i deklaracje zatrudniania specjalistów w danych dziedzinach. W ten sposób dostosowujemy się do ciągłych zmian" – jak mówi prof. Jarosław Płuciennik, prorektor UŁ ds. programów i jakości kształcenia.

Oferta studiów I stopnia zostanie poszerzona o następujące kierunki:
  • dziennikarstwo międzynarodowe,
  • filmoznawstwo,
  • nowe media i kultura cyfrowa,
  • kulturoznawstwo oraz niemcoznawstwo prowadzone na Wydziale Filologicznym,
  • ekonomia miasta zrównoważonego,
  • finanse międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym,
  • wojskoznawstwo na Wydziale Filozoficzno-Historycznym.

Do oferty studiów II stopnia włączone zostaną natomiast:
  • analityka społeczna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym,
  • wojskoznawstwo na Wydziale Filozoficzno-Historycznym,
  • prawo ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji.

"Prawo ochrony danych osobowych jest pierwszym kierunkiem zajmującym się tym tematem na wydziałach prawniczych. Nasza uczelniana jednostka była zaangażowana w tworzenie urzędu Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Mamy więc skąd czerpać wiedzę oraz doświadczenie. To zagadnienie jest niezwykle istotne w praktyce i te studia mogą być wizytówką Łodzi" - wyjaśnił.

Unikatowy ma być również program innego, nowego kierunku studiów, a mianowicie: ekonomii miasta zrównoważonego, który jako jedyny z nowych kierunków prowadzony będzie w oparciu o profil praktyczny. Jak tłumaczyła prof. Aleksandra Jewtuchowicz z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego: „To propozycja dla przyszłych menedżerów zarządzania miastem. W zajęciach z praktykami z instytucji publicznych i pozarządowych studenci mają uczyć się m.in. prowadzenia projektów miejskich i inwestycji.”

Absolwenci wojskoznawstwa znajdą natomiast zatrudnienia m.in. w pionie cywilnym wojska i innych służbach mundurowych.

Władze uczelni spodziewają się sporego zainteresowania ze strony kandydatów nowymi kierunkami studiów, na których limity przyjęć ustalono w granicach 40-120 osób.

Elektroniczna rejestracja kandydatów na rok akademicki 2016/2017 rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Publikację list przyjętych na studia Uniwersytet Łódzki planuje na 15 lipca.

Dowiedz się więcej na temat STUDIÓW W ŁODZI.


Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment