×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Nowe kierunki studiów na lubelskich uczelniachGeoinformatyka, systemy bezpieczeństwa wewnętrznego, analityka gospodarcza oraz humanistyka cyfrowa – to cztery nowe kierunki studiów, które od nowego roku akademickiego zostaną włączone do oferty kształcenia lubelskich uczelni. Nowości jest jednak znacznie więcej! Sprawdź już teraz, co przygotowały specjalnie dla Ciebie lokalne uczelnie.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oficjalnie uruchomi proces rekrutacji na studia pod koniec marca, a tegoroczni kandydaci będą mieli naprawdę szeroki wybór kierunków oraz specjalności. Władze uczelni postanowiły jednak rozbudować ofertę o kilka nowości, m.in. analitykę gospodarczą (studia I i II stopnia), logistykę (studia II stopnia), społeczeństwo informacyjne (studia I stopnia), geoinformatykę (studia II stopnia), architekturę informacji (studia I stopnia). W rekrutacji na nowy rok akademicki prowadzona będzie ponadto pierwsza rekrutacja na studia II stopnia w zakresie bezpieczeństwa narodowego, które prowadzone będą na Wydziale Politologii.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach planuje uruchomić studia o profilu ściśle technicznym z zakresu agrochemii (3,5 letnie studia inżynierskie). Kierunek prowadzony będzie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Nowości znaleźć można również w ofercie kształcenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który w roku akademickim 2016/2017 uruchomi trzy nowe kierunki studiów: prawo Unii Europejskiej (studia prowadzone w języku polskim i angielskim), informatykę (anglojęzyczne studia I stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym), humanistykę cyfrową (studia II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym).

Uniwersytet Medyczny w Lublinie przygotował dla tegorocznych kandydatów jeden nowy kierunek studiów II stopnia: dietetykę. Więcej szczegółowych informacji na temat programu i perspektyw zatrudnienia po ukończeniu studiów znajdziecie tutaj: studia na kierunku dietetyka.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie również przygotował dla swoich kandydatów kilka nowości. Wśród nich można znaleźć: chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane. Politechnika Lubelska wprowadza natomiast do swojej oferty studia z zakresu inżynierii systemów bezpieczeństwa wewnętrznego oraz marketingu i komunikacji rynkowej.

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów? Przeczytaj nasz poradnik: Jak wybrać kierunek studiów i nie żałować później swojego wyboru?

Komentarze obsługiwane przez CComment