×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa – nowy kierunek w WSIiZ w RzeszowieMedia cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to nowy kierunek studiów licencjackich, który od nowego roku akademickiego zostanie włączony do oferty kształcenia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studenci będą mieli do wyboru 3 nowoczesne specjalności: media społecznościowe, branding i public relations oraz dziennikarstwo online.

Program studiów kładzie szczególny nacisk na bezpośredni kontakt z branżą internetową i medialną, a kształcenie dostosowane zostało do aktualnych potrzeb rynku pracy i wymagań pracodawców. Państwowa Komisja Akredytacyjna, która rozpatrywała wniosek uczelni o nowy kierunek w styczniu br., pozytywnie zaopiniowała koncepcję Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, doceniając program kształcenia, kadrę i bazę dydaktyczną uczelni.

– Na Podkarpaciu jest miejsce dla dobrze wykształconych specjalistów w zakresie nowych mediów i Internetu – mówi prof. Krzysztof Gajdka, ekspert w zakresie PR i marketingu politycznego. – Wciąż brakuje profesjonalnie przygotowanych do zawodu pracowników mediów oraz specjalistów ds. PR, pracowników agencji marketingowych, doradców ds. wizerunku i freelancerów – dodaje wykładowca WSIiZ.

Kierunek Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to unikalna oferta nie tylko w Rzeszowie, ale w całym kraju. Twórcy kierunku brali pod uwagę głównie najnowsze trendy, narzędzia i rozwiązania w branży medialno-marketingowej. Kierunek jest dzięki temu nie tylko nowatorski, ale też dosyć wszechstronny – to połączenie warsztatu mediaworkera i marketingowca. W programie studiów znajdą się zajęcia w nowoczesnych laboratoriach, które są chlubą rzeszowskiej uczelni: studiu TV, laboratorium fotograficznym, laboratorium audio, w którym działa obecnie radio internetowe, a także w nowoczesnych laboratoriach graficznych i komputerowych.

– Program studiów to optymalna kompozycja praktyki i teorii, przy czym największy nacisk położony jest na praktykę, a zajęcia prowadzone będą przez uznanych w kraju i za granicą specjalistów – podkreśla prof. Krzysztof Gajdka.

Po ukończeniu studiów I stopnia na mediach cyfrowych, absolwenci będą mogli kontynuować kształcenia na studiach II stopniu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gdzie prowadzone są specjalności: Marketing interaktywny oraz Reklama i public relations.

Warto dodać, że uruchomienie kierunku Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to kolejny sukces WSIiZ związany z kształceniem w tym zakresie. W październiku 2015 r. uczelnia uzyskała prawa do nadawania tytułu doktora z nauk o mediach. O zaangażowaniu WSIiZ w budowanie nowoczesnej oferty i śledzeniu najnowszych trendów świadczy również niegasnąca popularność konferencji InternetBeta, organizowanej przez uczelnię, największej w tej części kraju, konferencji związanej z siecią i innowacjami, która gromadzi w Rzeszowie ludzi Internetu z Polski i zagranicy. W tym roku odbędzie się ona już po raz 8. w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Na marginesie należy dodać, że część spośród stałych uczestników tego ważnego wydarzenia będzie stanowić kadrę kierunku.

Komentarze obsługiwane przez CComment