×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Studia Śląskie na Uniwersytecie ŚląskimKatowicka uczelnia rozszerzyła swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek studiów II stopnia – Studia Śląskie. W programie znajdą się zajęcia z zakresu m.in. prawa lokalnego, antropologii kultury Górnego Śląska, socjologii miasta oraz historii regionu. Rekrutacja nadal trwa!

Rzecznik uniwersytetu Jacek Szymik-Kozaczko poinformował, że na studia stacjonarne i niestacjonarne zapisało się już ponad 20 osób. Rekrutacja na studia śląskie nie została jeszcze zakończona, więc można spodziewać się kolejnych aplikacji.

Czym są studia śląskie?

To studia interdyscyplinarne II stopnia, które dedykowane są dla osób, które ukończyły studia I stopnia. Jeśli interesujesz się zatem kwestiami społecznymi, prawnymi, kulturalnymi i historycznymi Śląska, to jest to kierunek, na którym będziesz mógł zdobyć naprawdę gruntowną wiedzę pod okiem wybitnych specjalistów.

W programie studiów, przygotowanym przez wybitnych specjalistów z różnych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, znalazły się m.in.: Prawo lokalne, antropologia kultury Górnego Śląska, socjologia miasta, historia Górnego Śląska do wieku XIX i osobno - historia regionu w XX i XXI wieku, a także historia literatury Górnego Śląska, kanon literacki.

"Będą też przedmioty językoznawcze mówiące o społecznym, historycznym zróżnicowaniu dialektu śląskiego. Przy tej okazji pewnie nie unikniemy pytania: czy język kształtuje tożsamość narodową bądź inną" - powiedział prof. Kisiel.

Studia śląskie będzie prowadził Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Wykładowcami będą natomiast wybitni specjaliści zatrudnieni na różnych wydziałach uczelni.

Absolwenci studiów śląskich po zakończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej uzyskają tytuł magistra studiów śląskich. Mają następnie znaleźć zatrudnienie w regionalnych instytucjach kulturalnych, samorządowych oraz pozarządowych.

„Panie fojerman, co wos szteruje tako mało blandera, my sam to momy obszterbowane borsztajnami, tu sie nie powinno nic hajcnąć." Nie rozumiecie? Krzysztof Hanke za moment Wam wszystko wytłumaczy...


Źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment