Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w GdańskuE-biznes w turystyce to nowa specjalność, która poszerzy ofertę kształcenia WSTiH w Gdańsku od roku akademickiego 2014/2015. Program będzie realizowany w ramach studiów I stopnia na kierunku Turystyka.

Studenci specjalności e-biznes w turystyce mają szanse na zdobycie kompetencji z zakresu swobodnego posługiwania się i praktycznego zastosowania technologii informatycznych i informacyjnych w prowadzeniu biznesu turystycznego. Program studiów pozwala ponadto na zdobycie aktualnej wiedzy na temat dostępnych narzędzi informatycznych, które mogą znaleźć zastosowanie w prowadzeniu przedsiębiorstwa turystycznego, jak również rozwiązań prawnych oraz specyfiki stosowanego w tej dziedzinie marketingu.

Po zakończeniu studiów absolwenci mogą podejmować pracę jako właściciele biur turystycznych, specjaliści oraz menedżerowie zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach turystycznych, a także jako niezależni specjaliści w innych sektorach gospodarki.

Celem tej specjalności jest przekazanie studentom nowoczesnej wiedzy, a zwłaszcza umiejętności praktycznych z zakresu stosowania nowoczesnych technik informatycznych, zwłaszcza z uwzględnieniem specyfiki sektora turystycznego.

Przykładowe przedmioty specjalnościowe:
  • e-biznes w turystyce,
  • turystyczne witryny internetowe,
  • audyt serwisów internetowych,
  • finanse on-line,
  • obsługa systemów informatycznych małych i średnich przedsiębiorstw hotelarskich i gastronomicznych.

Więcej informacji na temat uczelni znajdziecie tutaj: Studia w w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

Komentarze obsługiwane przez CComment