×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Uniwersytet Ekonomiczny w KrakowieOd października 2014 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie poszerzy swoją ofertę edukacyjną o nowy, unikatowy kierunek - Marketing i komunikację rynkową. Studia uruchomione zostaną zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Utworzenie kierunku Marketing i komunikacja rynkowa dostosowuje ofertę UEK do potrzeb rynku pracy oraz pozwala na połączenie kwalifikacji absolwentów z oczekiwaniami przedsiębiorców.

Rynek oferuje absolwentom marketingu coraz więcej możliwości znalezienia pracy. Miejscem zatrudnienia są działy i komórki przedsiębiorstw odpowiedzialne za promocję oraz sprzedaż produktów. Marketerzy pracują w każdej branży, od agrobiznesu przez przemysł motoryzacyjny po handel detaliczny. W firmach potrzebni są nie tylko specjaliści o uniwersalnym wykształceniu marketingowym, ale także fachowcy o wyspecjalizowanych umiejętnościach np. analitycy rynku, osoby prowadzące kampanie promocyjne w portalach społecznościowych czy rzecznicy prasowi. Miejsca pracy oferują agencje reklamy, agencje public relations, instytuty badań rynku. Narzędzia marketingu są stosowane także przez jednostki samorządowe i organizacje non-profit. Kierunek Marketing i komunikacja rynkowa oferuje również wiedzę i umiejętności potrzebne przy zakładaniu oraz kierowaniu własną firmą.

Celem kierunku Marketing i komunikacja rynkowa jest dostarczenie szerokiej wiedzy o rynku, konsumentach, strategiach i narzędziach marketingu. Dlatego wśród przedmiotów znajdują się takie zajęcia jak marketing, handel i zarządzanie sprzedażą, badania marketingowe, zachowania konsumenta, zarządzanie marketingiem, e-marketing, komunikacja rynkowa, marketing usług czy negocjacje handlowe. Specyficzne umiejętności i kompetencje studenci mogą rozwijać wybierając jedną z 8 proponowanych specjalności.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie kierunku: marketing.uek.krakow.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment