Inżynieria kosmiczna na Uniwersytecie ZielonogórskimTytuł brzmi kosmicznie? Zapewne tak, ale nie traktujcie tego w kategorii żartu! Inżynieria kosmiczna trafi do oferty kształcenia Uniwersytetu Zielonogórskiego jeszcze w tym roku. Pierwsza rekrutacja już w czerwcu. Jeśli chcecie więc zdobyć kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w Europejskiej Agencji Kosmicznej, to warto bliżej przyjrzeć się zielonogórskiej nowości!

Inżynieria kosmiczna jest kierunkiem unikatowym w skali całego kraju. Według założeń programowych - studenci będą zdobywać wiedzę na temat przemysłu opartego na kosmicznych technologiach. Absolwenci będą cenionymi specjalistami, którzy mogą trafić do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Nie wierzycie, że taki kierunek naprawdę istnieje? Przekonacię sami już niebawem, gdyż pierwsza rekrutacja rusza już w czerwcu.

Kierunek został powołany w środę 19 marca podczas posiedzenia Senatu UZ. O jego utworzenie od lat starali się profesorowie Wydziału Fizyki i Astronomii - prof. Janusz Gil i prof. Giorgi Melikidze, dziekan wydziału. W projekt zaangażowali się również dziekani Wydziału Mechanicznego oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska, a także naukowcy z Instytutu Inżynierii Elektrycznej.


- Celem powołania tego kierunku jest przygotowanie kadr dla przedsiębiorstw i instytucji realizujących zamówienia dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, dla innowacyjnego przemysłu opartego na kosmicznych technologiach oraz dla rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w przetwarzaniu sygnałów i informacji - informuje Ewa Sapeńko, rzeczniczka uniwersytetu.
Inżynieria kosmiczna: nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim
Autor: Miłosz Szkudlarski
Źródło: Gazeta.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment