uwr logoChemia medyczna to nowy program studiów prowadzony przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci poznawać będą w jego trakcie wiedzę z pogranicza chemii, biologii, toksykologii i medycyny. Dostępne są zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie,

Trafiłeś na tę stronę, więc prawdopodobnie stoisz przed wyborem kierunku studiów. Nie jest to wybór łatwy, gdy uczelnie zasypują Cię ofertami nowych, coraz ciekawszych kierunków, ale ... Jeśli wolisz przedmioty ścisłe i przyrodnicze, albo np. z zainteresowaniem śledzisz odcinki medycznych czy kryminalnych seriali telewizyjnych i zamiast oglądać zmagania serialowych naukowców, czy analityków wolałbyś na własnej skórze doświadczyć pracy w prawdziwym laboratorium chemicznym – zapraszamy do nas na chemię medyczną!
Uniwersytet Wrocławski Wydział Chemii
Chemia medyczna
to dynamicznie rozwijająca się dziedzina i nowa propozycja specjalności przygotowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, dzięki której będziesz mógł zgłębiać wiedzę z pogranicza chemii, biologii, toksykologii i medycyny. Studiując chemię medyczną masz szanse poznać między innymi fascynujący świat leków, mechanizmów ich działania oraz wpływu na organizm człowieka. Nauczymy Cię jak projektować i syntezować nowe leki, w jaki sposób sprawić by pokonały jedną z najtrudniejszych barier – błonę komórkową, a potem dotarły do miejsca docelowego. Nowa specjalność została przygotowana tak, abyś poza aspektami teoretycznymi wyniósł duże zaplecze umiejętności eksperymentalnych. Badanie składu i analiza materiałów biologicznych, oddziaływanie ksenobiotyków z meteriałem genetycznym, obrazowanie tkanek, badanie aktywności własnej amylazy ślinowej czy zrobienie kremu przeciwzmarszczkowego to tylko niektóre wyzwania, z którymi będziesz mógł się zmierzyć w naszych laboratoriach. Dzięki różnorodnej ofercie "przedmiotów do wyboru" będziesz mógł dostosować profil studiów do swoich zainteresowań i planowanej ścieżki kariery.
chemia medyczna
Wykwalifikowana kadra naukowa pomoże Ci w codziennych trudach pracy laboratoryjnej, a także w przystępny i jasny sposób omówi ciekawe zagadnienia na wykładach. Studiując na naszym Wydziale, będziesz miał okazję współpracować z najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin, którzy podzielą się z Tobą swoim entuzjazmem w czasie konsultacji, czy też pracy nad wspólnymi projektami badawczymi. Poznasz fachowe słownictwo w językach obcych i będziesz mógł zrealizować część studiów za granicą dzięki naszej współpracy międzynarodowej. A jeśli chciałbyś w przyszłości uczyć innych, możesz u nas w trakcie studiów zdobyć również uprawnienia pedagogiczne.

Studia na specjalności chemia medyczna realizowane są na poziomie studiów I i II stopnia w trybie stacjonarnym. W ich toku uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę chemiczną, która następnie jest wzbogacana o wiele specjalistycznych zagadnień z biochemii, farmakologii, fizjologii człowieka, analizy i metod diagnostyki medycznej. Studenci mają ponadto do wyboru przedmioty m.in. takie jak: enzymologia, polimery w medycynie, toksykologia, chemia żywności, chemia kosmetyczna, czy wybrane tematy medycyny molekularnej.

Korzystając z Twojego zapału, głodu wiedzy, chęci i odrobiny determinacji pomożemy Ci nie tylko rozwinąć naukową pasję, ale również umiejętność trafnej interpretacji postawionego przed Tobą problemu badawczego, konsekwencję w dążeniu do celu i sprawić, że zdobytą wiedzę, kompetencje i umiejętności będziesz mógł łatwo wykorzystać w życiu zawodowym.
chemia medyczna
Na pewno zadajesz sobie teraz pytania "Co dalej? Jakie perspektywy? Jaka przyszłość czeka mnie po skończeniu studiów?".

Jedno jest pewne, ukończenie przez Ciebie specjalności Chemia medyczna stwarza wiele możliwości na „chemicznym" rynku pracy. Przygotujemy Cię do pracy w branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej lub spożywczej w ich działach rozwoju, produkcji, patentów, regulacji, badań i rejestracji, aż po działy finansów, sprzedaży, marketingu i zarządzania. Interdyscyplinarność uzyskanego wykształcenia pozwoli Ci także na podjęcie pracy naukowej w ośrodkach krajowych lub zagranicznych, lub też dalszej nauki na studium doktoranckim. Twoja kreatywność może sięgać też dalej! W każdym razie kończąc studia na naszym Wydziale na pewno nie będziesz miał poczucia zmarnowanego czasu. Jeżeli odpowiednio go wykorzystasz oraz skorzystasz z oferowanych możliwości, to z pewnością nabędziesz umiejętności, które zaowocują podczas Twojej pracy zawodowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę stud.chem.uni.wroc.pl/studia-stacjonarne.html

Przekonaliśmy Cię? Super! Zatem chwytaj za laptop i loguj się na naszą stronę w celu utworzenia swojego konta rekrutacyjnego. Pamiętaj - ilość miejsc jest ograniczona! :)

Komentarze obsługiwane przez CComment