humanistyka-2-0Tej jesieni na  Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ukaże się nowy kierunek, a mianowicie humanistyka 2.0. Jest to pierwszy taki kierunek w Polsce. Absolwenci będą znać się na polityce, literaturze, historii i sztuce, a w dodatku zostaną specami od nowych technologii.


Z biegiem lat wszystko rusza naprzód, przez co wiele tradycyjnych wytworów przeistoczyło się w elektroniczne wersje. Listy zmieniły się w e-maile, książki w e-booki, encyklopedie w Wikipedie, czy czasopisma w e-czasopisma. Dlatego prof. Mariusz Zawodniak, literaturoznawca i wykładowca dziennikarstwa na UKW wpadł na innowacyjny pomysł.

Magistrowie historii, polonistyki czy filozofii mają problem ze znalezieniem etatu, przez co zostały połączone dwie dziedziny: wiedza humanistyczna z umiejętnościami programistycznymi. Absolwenci będą fachowcami w dziedzinie nauk humanistycznych, np. polonistyki czy historii sztuki, jednocześnie będąc specjalistami od nowych mediów i technologii - mówi Piotr Kwiatkowski, rzecznik UKW.

Głównymi specjalnościami tego kierunku są e-pisarstwo w połączeniu z edytorstwem komputerowym, dziennikarstwo internetowe i social media, społeczeństwo informacji i cyfryzacji oraz badanie i projektowanie gier.

Studia będą mieć charakter interdyscyplinarny i łączyć będą ze sobą elementy historii, nauk politycznych, polonistyki, dziennikarstwa oraz filozofii i socjologii.
Prócz nauki nowych technologii, absolwenci Humanistyki drugiej generacji będą mogli stać się świadomymi użytkownikami internetu a także twórcami zasobów ,które trafią do sieci.

Komentarze obsługiwane przez CComment