Słuchacze studiów na makrokierunku Nanotechnologie i nanomateriały w praktyce korzystają z podstawowej wiedzy z zakresu fizyki i technicznych zastosowań fizyki, nauk chemicznych i technicznych oraz chemicznych procesów technologicznych. Ponadto posiadają umiejętności z zakresu technologii, projektowania i wytwarzania nowoczesnych nanomateriałów. Absolwenci tego kierunku znają obowiązujące w przemyśle chemicznym przepisy prawne i etyczne. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów i gdzie absolwenci znajdują zatrudnienie? Dowiedź się więcej!

W trakcie studiów:

Absolwenci makrokierunku nanotechnologie i nanomateriały uzyskają szeroki zakres wiedzy z obszaru zagadnień związanych z technologiami i nanotechnologiami, a zwłaszcza dotyczącej:
 
otrzymywania nowoczesnych materiałów polimerowych i nieorganicznych,
gospodarki surowcami i odpadami,
metod otrzymywania nanomateriałów,
chemii i technologii otrzymywania polimerów,
metod badania właściwości oraz przetwórstwa i recyklingu materiałów polimerowych z nanocząstkami,
nanostruktur (polimery, ciekłe kryształyi, nowoczesne materiały o właściwościach magnetycznych).
Absolwenci makrokierunku nanotechnologie i nanomateriały uzyskają szeroki zakres wiedzy z obszaru zagadnień związanych z technologiami i nanotechnologiami, a zwłaszcza dotyczącej: otrzymywania nowoczesnych materiałów polimerowych i nieorganicznych, gospodarki surowcami i odpadami, metod otrzymywania nanomateriałów, chemii i technologii otrzymywania polimerów, metod badania właściwości oraz przetwórstwa i recyklingu materiałów polimerowych z nanocząstkami, nanostruktur (polimery, ciekłe kryształy, nowoczesne materiały o właściwościach magnetycznych).

Po studiach:

Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę:
- w przemyśle chemicznym, elektronicznym, farmaceutycznym,
- w optoelektronice i instytucjach związanych z inżynierią materiałową,
- na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych oraz do prowadzenia badań analitycznych

Komentarze obsługiwane przez CComment