Kochasz podróże? Marzysz o odwiedzeniu najważniejszych miejsc kontynentu azjatyckiego? Chcesz studiować orientalistykę? Dołącz do studentów Mongolistyki i tybetologii. Dzięki studiom na tym kierunku zyskasz bezcenne doświadczenie, które pozwoli ci połączyć podróżowanie w ukochane miejsca, z realizowaniem wielu ciekawych przedsięwzięć. Na studentów Mongolistyki i tybetologii czekają studia licencjackie oraz magisterskie. Pierwszy etap edukacji akademickiej, trwający trzy lata, otwiera konkurs świadectw dojrzałości. By dostać się na opisywane studia należy wykazać się bardzo dobrymi wynikami z egzaminu maturalnego. Osoby zainteresowane drugim etapem edukacji, mogą kontynuować naukę jeszcze przez dwa lata, uzyskując tytuł magistra. Najbardziej pożądanymi kandydatami na Mongolistykę i tybetologię są: osoby ciekawe świata, dysponujące łatwością nawiązywania kontaktów, chętnie współpracujące z otoczeniem, otwarte na nowe kultury, pełne tolerancji dla wszystkiego, co odmienne.
W trakcie studiów:
Można przeżyć niezapomniane wrażenia. Studenci Mongolistyki i tybetologii przenoszą się w czasie poznając dzieję Mongolii i Tybetu. Uczą się zawiłości obu języków, alfabetu, wymowy, pisma. Otrzymują możliwość zapoznania się z głównymi nurtami filozofii i religii obu wielkich narodów. Zostają zaopatrzeni w wiedzę o współczesnych problemach geopolitycznych, społecznych i ekonomicznych, z jakimi borykają się Mongołowie i Tybetańczycy. Zgłębiając informacje o sztuce obu kultur, szukają oddziaływań i nawiązań w kulturze europejskiej. Osoby studiujące na kierunku Mongolistyka i tybetologia otrzymują umiejętności analizowania rozmaitych procesów zachodzących na obszarze Azji i zestawiania ich z sytuacją na kontynencie europejskim. Okazuje się to bardzo przydatne w momencie bezpośredniego zetknięcia się ze światem Dalekiego Wschodu. Studia uczą postaw otwartości i tolerancji w odniesieniu do wszystkich aspektów życia ludów zamieszkujących Mongolię i Tybet. Doświadczenie wyniesione z edukacji akademickiej przynosi owoce w pracy zawodowej.
Po studiach: Absolwenci Mongolistyki i tybetologii zasilają urzędy i instytucje skierowane na współpracę z zagranicą. Adepci tego kierunku studiów doskonale sprawdzają się, jako redaktorzy portalów internetowych oraz czasopism poruszających tematykę Mongolii i Tybetu. Wiele osób kończących opisywany kierunek studiów doskonale radzi sobie w branży turystycznej, współpracując z biurami podróży, oferujących wycieczki na kontynent azjatycki, zwłaszcza do Mongolii i Tybetu. Przed absolwentami Mongolistyki i tybetologii otwiera się tez ciekawa perspektywa pracy naukowej.
|
{eduquery id=723|provincedetection=Y|card=Y|priority=2|size=1} {eduquery id=723|provincedetection=Y|card=Y|priority=1|size=1} {eduquery_other1} |
Komentarze obsługiwane przez CComment