Międzynarodowe studia kulturowe łączą wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, socjologii, stosunków międzynarodowych i historii. Studenci zdobywają wykształcenie humanistyczne o szerokim zakresie, pozwalające na dogłębne poznanie współczesnych kultur oraz zależności między nimi. Studenci poznają metody badawcze pozwalające na badanie i obserwacje zmian zachodzących w współczesnych kulturach, a także odbywają praktyki w instytucjach przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów? Zapraszamy do dalszej części lektury!

W trakcie studiów:
Studenci uczestniczą w zajęciach pozwalających zdobyć wiedzę o współczesnej kulturze, sposobach komunikacji, systemach religijnych i etycznych z uwzględnieniem perspektyw politycznych, społecznych i historycznych.

Po studiach:
Absolwenci jako osoby posiadające interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu nauk o kulturze przygotowani są do pracy w instytucjach kulturalnych, medialnych i społecznych, a także w międzynarodowych organizacjach rządowych i pozarządowych np. ministerstwach, ambasadach, centrach sztuki i mediach.

Komentarze obsługiwane przez CComment