Social Media Influencer Holding Like
|

Media i komunikacja społeczna – kierunek studiów

Media i komunikacja społeczna łączy specjalistyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania mediów, tworzenia wizerunku, prowadzenia kampanii reklamowych, organizowania konferencji prasowych oraz zarządzania procesami komunikacyjnymi z solidnym socjologicznym warsztatem badawczym. Studenci tego kierunku zapoznają się ze społeczną i opiniotwórczą rolą mediów, regułami komunikacji międzykulturowej, nurtami kultury współczesnej, z warsztatem rzecznika prasowego, metodami prowadzenia negocjacji i dyskursu politycznego oraz z metodami i technikami prowadzenia badań społecznych. 

Gdzie studiować media i komunikację społeczną?

Media i komunikacja społeczna to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować media i komunikację społeczną.

W trakcie studiów:

Plan zajęć na kierunku media i komunikacja społeczna obejmuje takie przedmioty, jak nauki o komunikowaniu, historia i socjologia mediów, współczesne systemy medialne, podstawy estetyki współczesnej, społeczeństwo informacyjne, retoryka i erystyka, stylistyka i kultura języka, etyka dziennikarska, marketing i public relations, współczesne media, psychologia w mediach. Studenci poznają rynek mass mediów, uczą się planowania i organizowania kampanii promocyjnych, nawiązywania i utrzymywania relacji z mediami, przygotowywania materiałów reklamowych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku media i komunikacja społeczna posiadają niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w dziedzinie mediów, dziennikarstwa, komunikacji społecznej oraz polityki i są przygotowani do pracy m.in. jako:

  • specjaliści public media relations;
  • rzecznicy prasowi instytucji politycznych, samorządowych, administracji publicznej i samorządowej oraz organizacji gospodarczych;
  • specjaliści badania rynku i opinii publicznej;
  • specjaliści ds. organizacji i prowadzenia kampanii medialnych – w tym również politycznych;
  • specjaliści kreowania wizerunku firmy, instytucji czy osoby;
  • członkowie zespołów dziennikarskich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *