wsl logo kwadratWyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu kształci studentów już od 16 lat i może się pochwalić kilkoma tysiącami absolwentów. Co istotne, filozofia WSL opiera się na łączeniu teorii z praktyką. Wybierając studia logistyczne pierwszego stopnia na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu możesz wybrać spośród kilku przyszłościowych specjalności: e-commerce, transport i spedycja, a także logistyka w handlu i dystrybucji.

Specjalność: e-commerce

W ciągu najbliższych trzech lat wartość polskiego rynku e-commerce wzrośnie do 60 mld zł. A to dopiero początek, bo o ile w naszym kraju zaledwie 5% całego handlu odbywa się w Internecie, to w Stanach Zjednoczonych ten wskaźnik przekracza już 12% i cały czas dynamicznie rośnie. Studenci tej specjalności uzyskują kompleksową wiedzą na temat logistycznej obsługi klienta, działań marketingowych, narzędzi informatycznych oraz stosowanych w e-commerce technologii mobilnych. Poznają narzędzia służące do zarządzania łańcuchem dostaw, systemy informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem i budowanie relacji z otoczeniem, narzędzia e-gospodarki, zasady projektowania aplikacji mobilnych i internetowych oraz modelowania procesów biznesowych w UML.

- Absolwenci tej specjalności mogą się pochwalić interdyscyplinarnym przygotowaniem do pracy. Ich wiedza i umiejętności pozwolą znaleźć dobrze płatną, interesującą pracę, zarówno w przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, produkcyjnych, jak i usługowych – przekonuje Adam Koliński, opiekun specjalności e-commerce i technologie mobilne w logistyce.
Poza dyplomem ukończenia studiów, absolwent specjalności e-commerce może też uzyskać certyfikat ECDL z zakresu „Podstawy pracy w sieci (B2)” oraz certyfikat „Zaawansowana grafika menedżerska i prezentacyjna (A4)”. Dodatkowym atutem absolwentów poznańskiej uczelni logistycznej będzie dyplom ukończenia kursu z systemu iScala realizowanego według teorii organizacji MRP II.

Po ukończeniu studiów, absolwent specjalności e-commerce i technologie mobilne w logistyce z powodzeniem znajdzie pracę jako:
 • specjalista ds. obsługi klientów,
 • Ekspert ds. handlu elektronicznego,
 • Specjalista ds. logistyki,
 • administrator platform obsługi sprzedaży internetowej,
 • planista wysyłek w sklepie internetowym.

Specjalność: transport i spedycja

Specjalność jest realizowana pod patronatem dwóch wielkich przedsiębiorstw logistycznych – KUEHNE+NAGEL oraz allsafeJUNGFALK. Dzięki współpracy z tym logistycznymi gigantami, studenci WSL nie tylko uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników tych firm, ale kształcą się również według konsultowanych przez nich programów nauczania.

- Studia na specjalności „Transport i spedycja” dają kompleksową wiedzę z zakresu organizacji transportu krajowego i międzynarodowego o specjalności osób i rzeczy, bhp, przewozu towarów niebezpiecznych – tłumaczy profesor Maciej Stajniak z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. – Integralną częścią studiów na tej specjalności są również zagadnienia, których opanowanie zwalnia z części pisemnej egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowej Przewoźnika Drogowego. Ponadto studenci mają możliwość zdobycia certyfikatów branżowych i językowych PEARSON - dodaje.
Absolwenci specjalności transport i spedycja w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu są w pełni przygotowani, aby objąć stanowisko:
 • kierownika w przedsiębiorstwie transportowej i spedycyjnej,
 • spedytora krajowego i międzynarodowego,
 • specjalisty ds. transportu towarów niebezpiecznych, zarządzającego transportem drogowym.


Specjalność: logistyka w handlu i dystrybucji

W Polsce działa blisko 400 tysięcy sklepów, 7,5 tysiąca supermarketów, hipermarketów i domów towarowych. Mamy 70 tysięcy lokali gastronomicznych i 6,8 tysiąca stacji benzynowych. Czy magia tych liczb nie jest wystarczająco duża, aby młody człowiek zastanowił się nad zdobyciem zawodu logistyka handlu i dystrybucji?

Partnerami tej specjalności są Volkswagen Group Polska oraz Żabka Polska. Dzięki współpracy z tym logistycznymi gigantami, studenci WSL nie tylko uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników tych firm, ale kształcą się również według konsultowanych przez nich programów nauczania. Dodatkowo, zdobywają doświadczenie podczas staży i praktyk zawodowych zarówno w Volkswagen Group Polska i Żabce, jak i w innych, podobnych przedsiębiorstwach.

Absolwent specjalności „Logistyka handlu i dystrybucji” od pierwszego dnia jest przygotowany do efektywnej pracy. Podczas studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu opanowuje bowiem zagadnienia związane z gospodarką magazynową i obrotem opakowaniami zwrotnymi, umie projektować i wdrażać systemy logistyczne oraz posługiwać się aplikacjami informatycznymi wykorzystywanymi w dystrybucji. Kalkuluje także koszty procesów logistycznych, stosuje modele odnawiania zapasów w sieci dystrybucji. Oczywiście rozumie strategie i struktury handlu, w tym również handlu elektronicznego.

- Nasi absolwenci są w pełni przygotowani do uzyskania międzynarodowych certyfikatów, w tym cenionego, wydawanego przez Europejskie Towarzystwo Logistyczne certyfikatu Candidate of Senior Logistician. Ale są też przygotowani do uzyskania certyfikatu GS1 Barcode Certificate oraz European Coputer Driving Licence – tłumaczy profesor Piotr Cyplik, opiekun specjalności „Logistyka handlu i dystrybucji” i prorektor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. – Daje to naszym absolwentom istotną przewagę na rynku pracy. Mówiąc wprost, łatwiej im zdobyć interesującą i dobrze płatną pracę.
Warto dodać, że znaczna część przedmiotów realizowanych podczas studiów na specjalności „Logistyka handlu i dystrybucji” jest zgodna z wymogami Europejskiego Towarzystwa Logistycznego. Dzięki temu zdobycie specjalistycznych, logistycznych certyfikatów jest łatwiejsze.

Absolwenci znajdą pracę w:
 • działach sprzedaży i prognozowania popytu,
 • planowania zakupów,
 • handlu elektronicznego,
 • obsługi klientów.

Komentarze obsługiwane przez CComment