×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Od kandydata wymaga się nienagannego stanu zdrowia. Jest to spowodowane ryzykiem zawodowym i pracą w nie do końca naturalnych dla ludzkiego organizmu warunkach. Program studiów zakłada zgłębianie wiedzy o pojazdach latających w obrębie atmosfery ziemskiej i tych poza nią, np. na zajęciach z budowy silników oprócz samolotowych studenci będą poznawać także składowe silników rakietowych. Absolwent, który otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera powinien posiadać wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie konstruowania, wytwarzania i eksploatacji statków powietrznych i obiektów kosmicznych.

W trakcie studiów:
matematyka, fizyka, informatyka, grafika inżynierska i zapis konstrukcji, mechanika ogólna, wytrzymałość materiałów i konstrukcji, aerodynamika, mechanika płynów, mechanika lotu, podstawy elektrotechniki, podstawy elektroniki, podstawy automatyki, termodynamika, podstawy konstrukcji maszyn, budowa i projektowanie obiektów latających, silniki lotnicze i kosmiczne, wyposażenie pokładowe, technologia lotnicza i kosmiczna, materiały lotnicze, eksploatacja statków latających, metody numeryczne w budowie i eksploatacji konstrukcji lotniczych, teoria przetwarzania sygnałów i identyfikacja, optymalizacja konstrukcji lotniczych, zarządzanie eksploatacją obiektów latających;

60% zajęć powinny stanowić ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne i projektowe.

Po studiach:
W Polsce kierunek ten działa samodzielnie od 2005 roku. Nie są to studia dla każdego. Ci, którzy od początku stawiają na pasję i są w pełni odpowiedzialni za swoje decyzje, zostają absolwentami tego kierunku. Są uznawani za świetnych fachowców. Nie mają więc problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.
Absolwenci Lotnictwa i Kosmonautyki najczęściej pracują w:
- lotnictwie cywilnym i wojskowym,
- służbach naziemnych eksploatujących sprzęt lotniczy,
- zakładach produkcyjnych przemysłu lotniczego,
- jednostkach remontowych przemysłu lotniczego.
Tags: transport

Komentarze obsługiwane przez CComment