Lorry on a Bridge
|

Logistyka międzynarodowa

Logistyka międzynarodowa to jeden z kierunków studiów związanych z naukami społecznymi i gospodarczymi. Koncentruje się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw, transportem, magazynowaniem oraz innymi aspektami logistycznymi w kontekście międzynarodowym. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z dziedzin takich jak międzynarodowe stosunki polityczne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, prawo międzynarodowe, analiza finansowa operacji zagranicznych, zarządzanie międzynarodowymi łańcuchami dostaw, logistyka w procesie internacjonalizacji przedsiębiorstw, systemy informatyczne logistyki oraz negocjacje i komunikacja międzykulturowa.

Gdzie studiować logistykę międzynarodową?

Logistyka międzynarodowa to jeden z kierunków logistycznych. Zobacz wszystkie uczelnie i wydziały, gdzie możesz studiować logistykę międzynarodową.

Najczęściej wykładane przedmioty:

Międzynarodowe stosunki polityczne, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Integracja europejska, Prawo międzynarodowe, Prawo wspólnotowe, Analiza finansowa operacji zagranicznych, Organizacje międzynarodowe, Eurologistyka, Międzynarodowe centra usług logistycznych i logistyka kontraktowa, Zarządzanie międzynarodowymi łańcuchami i sieciami dostaw, Transport międzynarodowy, Europejska polityka transportowa, Ekologistyka, Logistyka w procesie internacjonalizacji przedsiębiorstw, Magazynowanie i obsługa zapasów w biznesie międzynarodowym, Analityczne podstawy decyzji logistycznych, Systemy informatyczne logistyki, Elastyczne systemy logistyczne, Logistyka w usługach – ujęcie międzynarodowe, Prawo celne i prawo przewozowe, Marketing w logistyce, Symulacje decyzji logistycznych, Negocjacje i komunikacja międzykulturowa, Transport i spedycja w handlu zagranicznym, Międzynarodowe centra logistyczne. 

Po studiach:

Przed absolwentem otwierają sie następujące perspektywy zawodowe: – specjalista ds. logistyki, transportu i outsourcingu w koncernach międzynarodowych, – pracownik międzynarodowego centrum logistycznego, – fleet manager w firmie handlowej, – spedytor w firmie przewozowej, – kontroler przepływów logistycznych, – konsultant ds. procesów logistycznych i spedycyjnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *