Myślisz o pracy w służbach mundurowych? Chcesz badać miejsce zbrodni i szukać dowodów przestępstw? Zainteresuj się studiami na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Poza specjalnością "Kryminologia i kryminalistyka" znajdziesz tam także takie ścieżki studiów, jak Służby specjalne i policyjne, Cyberprzestępczość, Bezpieczeństwo informacji, Detektywistyka i ochrona osób i mienia, Menedżer bezpieczeństwa oraz Obrona terytorialna kraju. Tym, co wyróżnia program studiów "Kryminologia i kryminalistyka" jest praktyczny profil studiów, opracowany wspólnie z byłymi oraz obecnymi ekspertami zajmującymi się bezpieczeństwem wewnętrznym.


Kierunek studiów Kryminologia jest interdyscyplinarny, głównie możesz podziewać się na nim zajęć na temat zagadnień teoretycznych i praktycznych przestępczości i zjawisk dewiacyjnych. Kryminologia to studia odpowiednie dla przyszłych policjantów, funkcjonariuszy więziennych, pracowników rządowych i samorządowych komórek zajmujących się bezpieczeństwem, kuratorów, badaczy problemów społecznych, obrońców praw człowieka czy dziennikarzy. Jeśli chcesz w przyszłości rozpocząć ten kierunek studiów, zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:
Program studiów na Kryminologii obejmuje następujące przedmioty: kryminologia stosowana, etyka służb publicznych, socjologia prawa, metodologia badań społecznych, historia przestępczości i kontroli przestępczości, prawo represyjne, zagadnienia procesu karnego, wiktymologia, strategie zapobiegania przestępczości, metody badań w kryminologii, bezpieczeństwo i porządek w politykach UE, wymiar sprawiedliwości karnej, zarządzanie ryzykiem w więzieniach, resocjalizacja w społeczności lokalnej, kryminologia ilościowa, problematyka uzależnień - programy przeciwdziałania, psychopatologia kryminalna, granice praw i wolności człowieka.

Po studiach:
Po ukończeniu kierunku Kryminologia możesz pracować w wielkim sektorze służb publicznych zajmujących się przestępczością, dewiacjami społecznymi, porządkiem publicznym ale i działaniami na rzecz "klientów" wymiaru sprawiedliwości.

Komentarze obsługiwane przez CComment