Kosmetologia to stosunkowo nowy kierunek studiów. Do niedawna usługi, które realizowane były w gabinetach kosmetycznych nie były zbyt wyszukane i zaawansowane. Dziś, gdy niemal w każdym studiu urody znajduje się zaawansowany technicznie sprzęt taki jak lasery, urządzenia do emisji ultradźwięków czy naświetlarki ultrafioletowe, a produkty używane przez kosmetologów oparte są o coraz bardziej zaawansowaną chemię, trzeba dostrzec potrzebę konieczności gruntownego i specjalistycznego przygotowania osób, które poprzez swoje działania zwiększają urodę i atrakcyjność fizyczną ludzkiego ciała. 

Kosmetologia jako świadomy wybór

Wybór studiów powinien być dokonywany w oparciu o racjonalne przesłanki. Niestety dość często decyzje w tej sprawie bywają nieprzemyślane, dlatego ci którzy lubią czytać książki trafiają na bibliotekarstwo, osoby, które lubią jeść na dietetykę, a Ci którzy chcą ładnie wyglądać - na kosmetologię. Warto zapoznać się z charakterystyką studiów, dowiedzieć się, na czym naprawdę polega nauki i jakie dziedziny będą wiodące. Aby przygotować się do studiów kosmetologicznych, należy świetnie znać biologię i chemię. Jeśli chcesz zyskać umiejętności odpowiedniej pielęgnacji włosów, skóry i paznokci, poznać najnowocześniejsze technologie, służące ochronie zdrowia i urody oraz masz zamiar uczynić z tego swoją zawodową przygodę, kosmetologia to studia dla Ciebie!

Studia na kierunku Kosmetologia

Trudno wskazać listę przedmiotów, które znajdą się w planach studiów każdej uczelni. O wiele łatwiej wskazać na zestaw pewnych dziedzin wiedzy, które są typowe dla kosmetologii:
  • alergologia
  • elementy charakteryzacji
  • fitokosmetologia
  • anatomia
  • biochemia
  • farmakologia
  • możliwości zawodowe absolwenta kosmetologii
Panorama możliwych miejsc zatrudnienia może nie jest imponująca, ale nie jest też uboga. Po ukończeniu tych studiów można poszukiwać pracy w laboratoriach badawczo-rozwojowych firm kosmetologicznych, zająć się sprzedażą kosmetyków w sektorze B2B oraz oczywiście rozpocząć starania o własny gabinet lub zatrudnić się w salonie urody.

Komentarze obsługiwane przez CComment