×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Jak zdecydować o swym losie, na kilka następnych lat, kupując kota w worku? Co zrobisz jeśli obudzisz się któregoś pięknego dla innych dnia, z myślą - co ja tutaj robię?
Można tego uniknąć.

Wybór kierunku studiów to nie lada wyzwanie, przez które pomożemy Ci przejść. Przygotowaliśmy charakterystykę wszystkich kierunków studiów. Znajdziesz w niej opis wybranego kierunku, przedmioty nauczania oraz listę miejsc, w których absolwenci najczęściej znajdują pracę. Dowiesz się w ten sposób na co się piszesz. Czy ta dziedzina to dla Ciebie edukacyjny Mount Everest (8848 m n.p.m.), czy niski pagórek nieopodal Twojego domu (XY m n.p.m.).

W blokach tematycznych łatwo odnajdziesz poszukiwany kierunek:

artystyczne_50Kierunki artystyczne - wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności.

ekonomiczne_50Kierunki ekonomiczne - grupa mocno związana z analizą produkcji, dystrybucją oraz konsumpcją dóbr.

informatyczne_50Studia matematyczno-informatyczne - w dobie niemal całkowitej komputeryzacji, kierunki te cieszą się sporą popularnością. Do prostych, łatwych i przyjemnych nie należą, ale jeśli interesujesz się informatyką na pewno nie będziesz zawiedziony.

przyrodniczeKierunki przyrodnicze - dyscypliny związane z biologią, chemią i fizyką. W zależności od kierunku, musisz być orłem w jednej z nich.

turystyczno_hotelarskie_50Hotelarstwo, turystyka i sport - łączą wiedzę z geografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi.

pedagogika_50Kierunki pedagogiczne - oparte na zespole nauk o wychowaniu. Dają dużą satysfakcję tym, dla których nauka jest środkiem do pomocy innym.

techniczne_50Kierunki techniczne - kiedyś w większości dla chłopców, dziś granica ta ulega zatarciu. Grupę stanowią dyscypliny związane z wytwarzaniem dóbr materialnych, a także regułami posługiwania się nimi.

medyczne_50Kierunki medyczne - biologia i chemia to klucz do tej grupy. Którykolwiek kierunek stąd wybierzesz powinna charakteryzować Cię chęć niesienia pomocy.

filologiczne_50Kierunki filologiczne - w tej grupie znajdziesz kierunki związane z wieloma językami i ich specyfiką.

humanistyczne_50Kierunki humanistyczne - w przeciwieństwie do matematycznych i przyrodniczych, niewiele mają wspólnego z naukami ścisłymi. Dotyczą człowieka, wytworów ludzkiej działalności i społeczeństwa.
prawniczeKierunki prawnicze i administracyjne - grupa ściśle związanych ze sobą dziedzin. Czynnikiem kształtującym administrację publiczną jest właśnie prawo.

marketing_i_zarzadzanie_50Kierunki marketingowe - od czasu kiedy świadomość, że klient i jego oczekiwania to najważniejszy element biznesu, na dobre ugruntowała się w myśleniu ludzi przedsiębiorczych, kierunki te nie tracą na popularności.

spoleczne_50Kierunki społeczne - grupa dziedzin traktujących o społeczeństwie, jego strukturze, zmianach, trendach, metodach działań, stosunkach między społeczeństwami.

mundurowe_i_ochroniarskie_50Kierunki mundurowe i ochroniarskie - związane z dużą odpowiedzialnością za ludzkie życie i mienie. Często traktowane jak służba czy misja.

teologiczneKierunki teologiczne - dziedziny badające naturę boską oraz jej stosunki ze światem. Szczególnej analizie podlegają relacje między istotą boską a ludźmi.

transport_i_turystykaTransport i logistyka - czyli planowanie i realizacja sprawnego, ekonomicznego transportu osób i mienia z punktu A do punktu B.

Komentarze obsługiwane przez CComment