×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Kierunek studiów Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych jest odpowiedzią na zmieniający się rynek motoryzacyjny. Pomysł zastosowania napędu hybrydowego od dziesięcioleci towarzyszył przemysłowi motoryzacyjnemu. Zastosowanie tego typu napędu wymagało opracowania nowych technologii. Pierwszą firmą, której udało się stworzyć masowo produkowany samochód hybrydowy jest Toyota, która w 1997 roku wprowadziła do sprzedaży pierwszą generację modelu Prius. Dziś można powiedzieć, że samochód ten wyprzedzał swoją epokę. Chcesz wiedzieć wiecej?

W 2003 roku Toyota przedstawiła Priusa drugiej generacji, który okazał się rynkowym hitem idealnie pasującym do proekologicznej mody zachodnich cywilizacji. Toyota podjęła ogromne ryzyko inwestując ogromne środki w rozwój technologii hybrydowej. Osiągnięty sukces wymusił na pozostałych koncernach motoryzacyjnych próbę dogonienia jej w dziedzinie napędów hybrydowych. Dziś praktycznie każdy koncern motoryzacyjny ma w swojej ofercie samochody hybrydowe. Nawet jeśli ich poziom sprzedaży jest marginalny, modele hybrydowe są konieczne ze względów wizerunkowych. Toyota obecnie oferuję Prius trzeciej generacji, który jest bezpośrednią kontynuacją modelu z 1997 roku. Koncernowi udało się objąć absolutne prowadzenie na rynku napędu hybrydowego oferując samochody hybrydowe zarówno pod marką Toyota jak i Lexus. Stworzony kierunek Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych ma za zadanie kształcić inżynierów, którzy sprostają intensywnemu rozwojowi techniki związanej z konstruowaniem napędów napędów elektro - mechanicznych, w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączając w to pojazdy autonomiczne i specjalne.

W trakcie studiów: 
Program kształcenia na Inżynierii Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych zawiera wielodyscyplinarną wiedzę konieczną do projektowania oraz obsługi złożonych układów technicznych z akumulacją energii z uwzględnieniem analiz podstawowych procesów fizyko-chemicznych, doborem niekonwencjonalnych materiałów oraz sterowania automatycznego. Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego daje absolwentowi niezbędną wiedzę podstawową, pogłębioną w zakresie odpowiednim do złożoności technicznej współczesnych pojazdów ekologicznych, ale przede wszystkim umiejętności inżynierskiej analizy konstrukcji. 
 
Po studiach:
 
Kierunek Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych przeznaczone są dla osób gotowych podjąć pracę w zakresie konstrukcji napędów elektro - mechanicznych w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączając w to pojazdy autonomiczne i specjalne. W związku z intensywnym rozwojem technologii pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, a także jej upowszechnieniem, absolwenci kierunku znajdą pracę w motoryzacji oraz w serwisie eksploatacyjnym światowych koncernów motoryzacyjnych.

Komentarze obsługiwane przez CComment