Inżynieria mechaniczno-medyczna to wyjątkowe studia międzykierunkowe, łączące w sobie przedmioty typowo techniczne z medycznymi. Ośrodki medyczne wciąż zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów, którzy poza ogromną wiedzą techniczną z zakresu urządzeń medycznych, posiadaliby również znajomość zagadnień medycznych. Student zdobywa wiedzę zarówno z zakresu podstawowej wiedzy medycznej, jak i mechanicznej. To bardzo atrakcyjne połączenie sprawia, że absolwenci są rozchwytywani na rynku pracy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

W trakcie studiów:

Do najważniejszych przedmiotów medycznych zaliczamy: podstawy chirurgii, endoprotezy, implanty i sztuczne narządy, podstawy anatomii i fizjologii człowieka, prawne i etyczne aspekty inżynierii mechaniczno-medycznej. Z kolei mechaniczne to: automatyka i robotyka w medycynie, akustyka i ochrona słuchu, klimatyzacja i wentylacja w obiektach technicznych, biomechanika inżynierska, aparatura medyczna, inżynieria rehabilitacji ruchowej.

Po studiach:

Absolwenci zostaną przygotowani do pracy:
- projektowej, konstrukcyjnej i technologicznej,
- do kierowania produkcją i eksploatacją mechanicznych urządzeń stosowanych w zabiegach operacyjnych,
- w procedurach leczniczych i rehabilitacyjnych,
- zdobędą przygotowanie do prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw wytwarzających sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia wyposażenia medycznego,
- w zakładach projektowania i produkcji sprzętu medycznego, urządzeń rehabilitacyjnych,
- w firmach specjalizujących się w projektowaniu oraz wytwarzaniu sztucznych narządów i protez,
- w zakładach usługowych zajmujących się doborem, zakupem, instalacją i naprawą wymienionych urządzeń.

Komentarze obsługiwane przez CComment