×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Inżynier materiałów jest człowiekiem, którego kompetencje są zbudowane na bazie gruntownej znajomości matematyki, chemii oraz fizyki. Dziedziny te umożliwiają zrozumienie procesów związanych z wytrzymałością, właściwościami, kształtowaniem struktury i troską o jakość materiałów. Zadaniem inżyniera materiałów jest planowanie procesów związanych z kształtowaniem, przetwarzaniem i wytwarzaniem materiałów w oparciu o konkretne specyfikacje. Studia w zakresie Inżynierii materiałowej są idealną drogą, by zyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania kariery zawodowej w licznych branżach przemysłowych.


Jak dostać się na Inżynierię materiałową?

Przepustką na te studia jest zwykle świetnie zdana matura z matematyki i chemii. Do listy przedmiotów niektóre uczelnie dopisują jeszcze fizykę oraz biologię. Jak do tej pory kierunek ten nie gromadził zbyt wielkiej ilości chętnych. Są więc uczelnie, w których nie trzeba mieć rewelacyjnych wyników na świadectwie dojrzałości, by skutecznie zawalczyć o indeks.

Jakie przedmioty będę mieć na studiach w zakresie inżynierii materiałowej?

  • Nauka o materiałach;
  • mechanika i wytrzymałość materiałów;
  • metalowe materiały inżynierskie;
  • materiały ceramiczne;
  • elektrotechnika;
  • metody badań materiałów;
  • projektowanie i dobór materiałów.


Czy łatwo znaleźć pracę będąc Inżynierem materiałów?

Znalezienie pracy po ukończeniu tego kierunku, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Polski przemysł nadal jest w fazie rozwojowej, choć trzeba zauważyć, że za kilka lat z pewnością wzrośnie liczba miejsc pracy dla dobrze wykształconych inżynierów. Dziś warto szukać zatrudnienia w laboratoriach badawczo-rozwojowych, w branży handlowej oraz w różnych gałęziach przemysłu.

Komentarze obsługiwane przez CComment