×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Można przewidywać rosnące zapotrzebowanie gospodarki na absolwentów studiów inżynierskich, wszechstronnie wykształconych zarówno w dziedzinie akustyki, jak i elektroniki z informatyką. Można przewidywać rosnące zapotrzebowanie gospodarki na absolwentów studiów inżynierskich, wszechstronnie wykształconych zarówno w dziedzinie akustyki, jak i elektroniki z informatyką. Zaczyna się od solidnych podstaw z dziedziny matematyki, fizyki i informatyki, poznaje się też podstawy muzyki. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów i gdzie pracują absolwenci?

W trakcie studiów:

Studenci  elektroniki, akustyki i teorii sygnałów, aby następnie z pełnym zrozumieniem zgłębiać tajniki takich sztuk inżynierskich jak realizacja nagrań, sposoby ograniczania hałasu czy technologia analizy i syntezy mowy.

Po studiach:
Przewidywane obszary aktywności zawodowej absolwentów Inżynierii akustycznej to:
- inżynieria ochrony środowiska (liczne instytucje państwowe i samorządowe),
- działy badawczo-rozwojowe w przemyśle (projektowanie urządzeń pod kątem obniżania ich drgań i hałasu), transport (obniżanie hałasu komunikacyjnego),
- budownictwo (izolacja i adaptacja akustyczna budowli, wibroizolacja),
- telekomunikacja i komunikacja (technologia mowy),
- media elektroniczne - radio, telewizja, internet, produkcja nagrań dźwiękowych, nagłaśnianie koncertów i imprez masowych,
- specjalistyczny przemysł produkujący sprzęt elektroakustyczny, akustyczne urządzenia pomiarowe i oprogramowanie przydatne w akustyce.

Komentarze obsługiwane przez CComment