Specjalność Informatyka w biznesie to studia dla osób zainteresowanych wykorzystaniem technologii informatycznych w działalności małych i średnich przedsiębiorstw. Celem kształcenia studentów na kierunku Informatyka w biznesie jest pogłębienie wiedzy studenta z zakresu technologii oraz narzędzi informatycznych wspomagających prowadzenie działalności biznesowej. Wąska specjalizacja już na etapie studiów umożliwi szybkie znalezienie świetnego zatrudnienia. Absolwenci mogą pracować jako administratorzy i testerzy programów informatycznych wspierających biznes.

W trakcie studiów:

Student zapozna się z istotnymi aspektami funkcjonowania informatyki w przedsiębiorstwie, m.in. z zagadnieniami zaawansowanych systemów informacyjnych zarządzania, inżynierii oprogramowania, integracji systemów informatycznych, bezpieczeństwa systemów, narzędzi klasy Business Intelligence, systemów sztucznej inteligencji, pozyskiwania wiedzy oraz problematyki społeczeństwa informacyjnego.

Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę jako:
- specjalista w zakresie zaawansowanych technologii informatycznych, przeznaczonych zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw,
- kierownik prac analityczno-projektowych, organizacji i nadzorowania przedsięwzięć informatycznych, doskonalenia systemów ERP, CRM, DSS, integrowania technologii ICT, zarządzania i pozyskiwania wiedzy w systemach informacyjnych,
- doradca w zakresie podejmowania decyzji, modelowania i symulacji matematycznej, rachunkowości zarządczej, finansów, opracowywania biznesplanu i zarządzania strategicznego.

Komentarze obsługiwane przez CComment