Studia z zakresu Informatyki stosowanej przygotowują do pracy, w której zaistnieje potrzeba zastosowania rozwiązań informatycznych w konkretnych dziedzinach wiedzy, na przykład w naukach przyrodniczych. To stosunkowo nowa dziedzina, która wyskuje coraz większa rzeszę zwolnenników. Jeśli zastanawiasz się jaka jest różnica między informatyką a informatyką stosowaną i chciałbyś wiedzieć który z tych kierunków będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, zapoznaj się z informacjami zawartymi w dalszej części artykułu! Być może informatyka stosowana to kierunek idealnie dostosowany do Twoich potrzeb!

W trakcie studiów:

Studiując Informatykę stosowaną oprócz przedmiotów stricte matematyczno-fizyczno-informatycznych, student zgłębia także praktyczne przedmioty informatyczne - programowanie, komputerowo wspomagany rysunek techniczny, inżynieria oprogramowania. W ramach zajęć laboratoryjnych studenci przygotowują między innymi wizualizacje komputerowe procesów zachodzących w przyrodzie.

Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę w:
- w ośrodkach badawczych,
- na wszelkiego rodzaju stanowiskach informatycznych - jako administrator systemów informatycznych, programista, pracownik Helpdesk itd., projektant i administrator baz danych,
- w przedsiębiorstwach, w których przydatnym okaże się pracownik, który znajdzie zastosowanie elementów informatyki w konkretnych dziedzinach.

Komentarze obsługiwane przez CComment